"Muzyka dawna" - koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi
Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

"Muzyka dawna" - koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi

  • Wydarzenie archiwalne: 08.10.2023
Miejsce:
Pałac Nowy w Zespole Pałacowo-Parkowym w OstromeckuDąbrowa Chełmińska, ul. Bydgoska 9

Koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis w odsłonie: muzyka dawna jest kolejną propozycją Fundacji Kreatywnej Edukacji w przestrzeniach Pałaców Ostromecko.

Cykl o nazwie Muzopolis jest realizowany w comiesięcznych odsłonach o różnorodnej tematyce muzycznej. Autorzy inspirują się zarówno muzyką klasyczną, jak i etniczną. Interesuje ich wieloaspektowość brzmienia, stylów muzycznych, a także oryginalność kompozycji i improwizacja. 

Fundacja powstała w 2006 roku i od początku koncentrowała się wokół edukacji muzycznej, organizując międzynarodowe seminaria i kursy „gordonowskie” dla nauczycieli muzyki z udziałem najlepszych edukatorów z całego świata. Ponadto stała się wydawnictwem, które ma na koncie książki i płyty wydawane w tysiącach egzemplarzy. Od 2014 fundacja uruchomiła Niepubliczne Przedszkole i Szkołę Podstawową, w których każde dziecko ma możliwość uczenia się indywidualnej i grupowej gry na instrumencie. Poprzez tą działalność stała się prekursorem rozbudowanej edukacji muzycznej w szkolnictwie ogólnokształcącym.

Zapraszamy na koncert Muzopolis już 8 października 2023 roku. Naszymi specjalnymi gośćmi będą bodaj najlepsi muzycy w Polsce, specjalizujący się w epoce baroku, twórcy Bydgoskiej Sceny Barokowej. Sprawią, że improwizowana muzyka grana na dawnych instrumentach stanie się Wam niezwykle bliska a to dlatego, że operuje tymi samymi, bezpośrednimi kanałami komunikacji, co język mowy.

Dzięki muzykom z Fundacji Kreatywnej Edukacji, kontynuującym dziedzictwo koncertów według teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona, pojawią się tylko i wyłącznie (jak przystało na profesjonalistów) instrumentaliści i wokaliści występujący na żywo. 

Całość poprowadzą Jolanta i Miłosz Gawryłkiewiczowie.

Po koncercie mamy dla Was specjalną niespodziankę przyrodniczą, w przestrzeniach pałacowych/ogrodowych.

Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszcz.

Bilety: 30 zł, sprzedaż w recepcji Pałacu Ostromecko.
Rezerwacji dokonujemy drogą mailową na adres: recepcja@palaceostromecko.pl
Ilość miejsc ograniczona.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40