MURALove – Warsztaty graffiti
Edukacja / warsztaty  /  Sztuki plastyczne

MURALove – Warsztaty graffiti

  • Wydarzenie archiwalne: 11.05.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty graffiti “MURALove”, które poprowadzi dla Was Dariusz Paczkowski – znany i ceniony działacz społeczny, który od lat angażuje się w życie kulturalne i społeczne. Jego projekt 3fala inspiruje, pomaga i tworzy, a teraz będzie dzielił się swoimi doświadczeniami z młodzieżą. Porozmawiamy o graffiti zaangażowanym społecznie oraz dowiemy się co nieco o historii street artu.

W przestrzeni miasta wspólnie stworzymy mural. Chcemy pokazać, że sztuka może zmieniać świat, ale musi to robić legalnie i z szacunkiem dla otoczenia. Będzie też czas na integrację i rozmowę przy tworzeniu wspólnego dzieła. Pod okiem specjalisty nauczymy się techniki szablonu i  wybierzemy temat muralu, który będzie zależał od Waszych pomysłów i emocji.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11-12.05.2024 r. godz. 11.00-17:00
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? dla młodzieży w wieku 14-18 lat
Cena: 15 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!

Dariusz Paczkowski – absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3Fala.art.pl W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Redaktor naczelny i wydawca pisma FWZ „Mamiły Mampazury”. Pracował w Fundacji Ekologicznej ARKA oraz w „Klubie Gaja”. Dyrektor artystyczny Galer i murali w Warszawie. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Współzałożyciel i wieloletni prezes Fundacji Klamra. W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofob i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 r. nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 r. został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. W 2011 r. jego projekt „Graffiti Polska dla wszystkich” został nagrodzony w konkursie MSZ RP. Laureat plebiscytu ,,Patriotycznie Zakręceni 2014”. Wyróżniony w konkursie nagrody POLIN 2017 r.



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Powiązane wydarzenia

09
stycznia (czwartek), godz. 18:30–20:00

Młyński rozmownik #49

14
stycznia (wtorek), godz. 17:00–18:00

Mikrogranty młodzieżowe – spotkanie informacyjne

21
stycznia (wtorek)
⟶ DO 24.01

Twórcze zimowisko – buduj, projektuj, twórz