Logo partnera
Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

Motyw jajka w sztuce | Warsztaty ozdabiania jajek

  • Wydarzenie archiwalne: 09.04.2022
Miejsce:
Dom Muz PodgórzToruń, Poznańska 52
Koszt: 15 zł/stanowisko, przy którym możecie pracować z rodziną lub przyjaciółmi | Zajęcia od 5 roku życia | Szczegółowe informacje: joanna.lagan@artus.torun.pl

Czy wiecie, że jajko to nie tylko smaczne śniadanie, ale również symbol życia i swoisty osobny mikroświat? I to nie tylko w wierzeniach europejskich, także w Afryce, Azji i wielu innych miejscach na świecie kojarzy się je z urodzajem, bogactwem i szczęściem oraz z bezpiecznym schronieniem. Jajka występują w wielu obrazach, przysłowiach, a nawet w architekturze.

Podczas naszego wielkanocnego spotkaniaodkryjemy ciekawostki na temat motywu jajka w różnych kulturach i sztuce. Dowiemy się, jak ozdabiano jajka w starożytnym Egipcie, czy dawnych Chinach oraz jak wyglądały jajka Faberge — dzieła sztuki złotniczej, będące kiedyś luksusowymi podarunkami wielkanocnymi. Poznamy również wybrane przykłady budynków w kształcie jajek oraz wiele innych ciekawostek. Wspólnie przypomnimy sobie również dawne rodzime zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W trakcie warsztatów ozdobimy jajko w wybranej z kilku zaprezentowanych technik plastycznych — z filcu, artykułów pasmanteryjnych, czy florystycznych.

Zajęcia poprowadzi dla Was Joanna Łagan— animatorka kultury, specjalistka ds. edukacji, założycielka i reżyserka Teatru Amorficznego.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39