<i>Morze, a może?</i>, wystawa
Sztuki wizualne

Morze, a może?, wystawa

  • Wydarzenie archiwalne: 15.04.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Szubiński Dom KulturySzubin, Kcyńska 13
Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon zaprasza do foyer SzDK na wystawę Morze, a może? autorstwa Lidii Jamróz-Maciałek.
Temat przewodni cyklu malarskiego, który zostanie przedstawiony narodził się z fascynacji morzem oraz wyspą Bornholm w momencie przebywania artystki w tamtych rejonach. Prace zostały wykonane w technice akrylowej na płótnie. Główną część ekspozycji stanowi cykl przedstawiający fale morskie. Wśród innych prac zobaczyć będzie można kościołek rotundowy typowy dla wyspy Bornholm, uliczkę bornholmską czy plażę w pobliżu Ronne.

Lidia Jamróz-Maciałek urodziła się w Szubinie w 1983 roku i do dziś pozostaje związana z tym miastem. Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się dość niedawno, bo zaledwie 12 lat temu od udziału w zajęciach plastycznych w Szubińskim Domu Kultury. Od tego czasu brała udział w kilku plenerach artystycznych w Szubinie, Paterku czy Wierzchucinku. Wystawia swoje prace indywidualnie i podczas ekspozycji zbiorowych z Grupą Plama’s, do której należy. Prywatnie Lidia Jamróz-Maciałek jest przewodnikiem po wyspie Bornholm.

Wystawa czynna będzie do 5 maja.

Źródło: Szubiński Dom Kultury

Szubiński Dom Kultury

ul. Kcyńska 13
89-200 89-200 Szubin
tel.: 503 088 739

Powiązane wydarzenia

14
września (czwartek), godz. 19:00

Stand-up Maciej Brudzewski w programie "Skok na strach"

07
października (sobota), godz. 16:00

Żywot człowieka zabawnego, Andrzej Grabowski