Moralność Pani Dulskiej
Teatr / Kabaret

Moralność Pani Dulskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 29.10.2022
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
W Teatrze – 70 lat „Upartych”… Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na Jubileusz jednego z najstarszych, a najstarszego działającego bez przerw, Teatru Amatorskiego w Polsce – Teatru Ludzi Upartych. W ramach Jubieluszu wystawione zostaną trzy spektakle: Moralność Pani Dulskiej, Kopciuszek i Zemsta.

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr Ludzi Upartych, zapraszają na przedstawienie pt.: „Moralność Pani Dulskiej”, które powstało na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie, które i dzisiaj jest bardzo aktualne.Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości.

Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.\

BILETY
Normalny:
30
Ulgowy:
20
Balkon
20

Bilety dostępne w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66 oraz w dniu przedstawień na jedną godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba  biletów ograniczona!

Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.: 54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

19
czerwca (poniedziałek), godz. 19:00

KWARTET W Teatrze – Kwartet na dwa Jubileusze..

29
września (piątek), godz. 18:00

WSTYDŹ SIĘ!

08
października (niedziela), godz. 16:00

MY WAY monodram Krystyna Jandy

17
listopada (piątek), godz. 17:30

Wieczór Panieński Plus

17
listopada (piątek), godz. 20:30

Wieczór Panieński Plus