MONOTYPIA czyli technika jednej odbitki
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

MONOTYPIA czyli technika jednej odbitki

  • Wydarzenie archiwalne: 17.09.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17
Na miesiąc przed uroczystym podsumowaniem tegorocznego Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, w oczekiwaniu na wszystkie związane z tym wydarzeniem wrażenia i emocje Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza na wystawę „Monotypia czyli technika jednej odbitki”, będącą niejako wprowadzeniem w ten jakże bogaty świat grafiki dziecięcej.

Zgodnie z tytułem wystawy prezentowane tu prace wykonane zostały w technice monotypii, a więc technice, która nie przez wszystkich zaliczana jest do grafiki. Niektórzy skłonni są widzieć w niej technikę rysunkową lub malarską. Przykłady monotypii znaleźć można w dorobku wielu wybitnych artystów, a jej prostota sprawia, że chętnie sięgają po nią także dzieci i młodzież. O atrakcyjności tej techniki świadczy również przygotowana właśnie przez Galerię prezentacja. Przyjemność oglądania ponad setki pochodzących z różnych stron świata monotypii będą mieli zarówno admiratorzy twórczości najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci, ci, którzy cenią sobie precyzję rysunku jak i swobodną ekspresję. Być może dla niektórych pokazane na wystawie prace staną się inspiracją do stworzenia własnych realizacji plastycznych.

Serdecznie zapraszamy!

 

17 września – 16 października 2021

Rynek Nowomiejski 17

 

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.:56 622 75 34

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 28.02

7. WYSTAWA FAMILIJNA

dzisiaj
godz. 10:00

Ale kosmos! Ferie w Galerii

dzisiaj
godz. 10:00

Ale kosmos! Ferie w Galerii

07
lutego (wtorek), godz. 10:00

Ale kosmos! Ferie w Galerii