Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Młyńska zabawa, czyli Dzień Dziecka w Młynach Rothera

 • Wydarzenie archiwalne: 04.06.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
Młyny to dobre miejsce na świętowanie Dnia Dziecka! Podczas nadchodzącego weekendu nie zabraknie twórczych i naukowych wrażeń. Specjalnie dla małych bydgoszczanek i bydgoszczan Młyny przygotowały różnorodne i widowiskowe atrakcje. W piątek odbędą się twórcze warsztaty, a w niedzielę instytucja zaprasza do strefy gier planszowych oraz na… pokazy naukowe!
Program:
 • 2 czerwca, godz. 16.00 – WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ – TWÓRCZE WARSZTATY W NOWYM MIEJSCU Zapraszamy w podróż dookoła świata! A wszystko to, aby poznać dzieci z różnych zakątków świata oraz naszego podwórka. Podczas spotkania porozmawiamy o różnorodności i podobieństwach. Zastanowimy się nad tym, czy różnice są takie ważne. Opowiemy sobie o tym, jak bardzo jesteśmy inni, a jednak równi. Zwrócimy uwagę na to, że mamy różne odciski palców, nasze włosy są różne, różne są kolory naszej skóry, pochodzenie, język, którego używamy, czasami poruszamy się na dwóch nogach, a czasem na wózku, czasami lubimy na śniadanie kanapki z marmoladą, a czasem owsiankę. Poćwiczymy też zdolności manualne i własnoręcznie stworzymy prace plastyczne. Wykonamy artystyczne autoportrety oraz ramki na zdjęcia. Wydarzenie odbywa się w języku polskim. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie MY TEŻ. Czas trwania 2h. Obowiązują zapisy, bezpłatna wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla jednego opiekuna: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę! Dla kogo? Dla dzieci od 5. roku życia wraz z opiekunami
 • 4 czerwca 12.30–16.00 – WEŹ TO NA ZIMNO – LABORATORIUM PANA KORKA Gdy temperatura spada, emocje rosną! Czy jesteście gotowi na wybuchową przygodę z szalonymi naukowcami? Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na pokazy eksperymentów naukowych „Laboratorium Pana Korka” pt. „Weź to na zimno”. Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka będą stopniowo obniżać temperaturę eksperymentów do prawie minus 200 stopni Celsjusza, podgrzewając równocześnie atmosferę na scenie i widowni. Do wybuchowych i mrożących nie tylko krew w żyłach doświadczeń wykorzystają gaśnicę z dwutlenkiem węgla, dwustulitrową beczkę, drabinę oraz mnóstwo skroplonego powietrza. Ten ostatni składnik eksperymentów to sprawka dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność.  Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów. UWAGA! Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne Nagrody Nobla przyznane w przyszłości uczestnikom pokazów! Czas trwania jednego pokazu: 30 minut. Obowiązują zapisy, bezpłatna wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla jednego opiekuna: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę! Dla kogo? Dla dzieci od 7. roku życia wraz z opiekunami. Harmonogram pokazów: 
  • 12:30 -13:00 – Weź to na zimno — minus 78°C
  • 13:30 -14:00 – Weź to na zimno — minus 196°C
  • 14:30-15:00 –  Weź to na zimno — wybuchowa mikstura
  • 15:30-16:00 –  Weź to na zimno — wybuchowa beczka


Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:30–20:00

Młyński rozmownik #19 i #20

29
września (piątek), godz. 19:00–22:00

Święto Światła – Światło Wody i mapping Młynów Rothera

30
września (sobota), godz. 10:00–14:00

Światowy Dzień Choroby Alzheimera