Młodość Astrid w Niebieskim Kocyku
Wstęp wolny  /  Film

Młodość Astrid w Niebieskim Kocyku" - darmowy pokaz

  • Wydarzenie archiwalne: 16.04.2024
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
Kino Studenckie "Niebieski Kocyk" oraz Wydział Nauk Historycznych UMK zapraszają na wydarzenie specjalne organizowane w ramach DNI NORDYCKICH UMK.
DARMOWY POKAZ FILMU W RAMACH DNI NORDYCKICH UMK ORAZ SPOTKANIE Z GOŚĆMI SPECJALNYMI!
Szczegółowy opis wydarzenia oraz ogłoszenie gości specjalnych zostaną opublikowane już niebawem. Bądźcie z nami!
 
Opis filmu:
Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.
Seans zostanie wzbogacony o spotkanie z gośćmi specjalnymi związanymi z krajami Skandynawii, którzy podczas panelu dyskusyjnego, opowiedzą o wątkach zawartych w filmie. Poza tym, w ramach spotkania zostaną odczytane listy Astrid Lindgren, będące dodatkowym uzupełnieniem do ekranowej opowieści szwedzkiej bajkopisarki.
Wejściówki na bezpłatny seans filmu „Młodość Astrid” do odbioru przed filmem „Bękart” (15.04.) w kasie biletowej ACKiS „Od Nowa” oraz podczas trwania Dni Nordyckich na Wydziale Historycznym UMK u jego organizatorów. 


Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

20
kwietnia (sobota), godz. 09:00–20:00
⟶ DO 22.04

22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

20
kwietnia (sobota), godz. 19:00

KAMP!

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00–21:00

Kwietniowy Slam Od Nowa - Eliminacje do Mistrzostw Polski