„Miraże” – prezentacja fotografii Tadeusza Topolskiego, wernisaż
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

„Miraże” – prezentacja fotografii Tadeusza Topolskiego, wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 16.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Zapraszamy na wystawę fotografii Tadeusza Topolskiego, na której prezentujemy ponad 40 prac w dwóch cyklach: „Światłem Malowane” i „Leśne Witraże”.

W pierwszym artysta ukazuje krajobraz, który przypomina obrazy malarskie. Jeden obraz składa się z kilku, czasem kilkunastu pojedynczych zdjęć. Po obróbce cyfrowej powstały prace pełne dynamiki, ale są również zdjęcia spokojne. Głównym elementem drugiego cyklu jest drzewo. Zdjęcia zostały poddane znacznej obróbce cyfrowej. W efekcie powstały obrazy przypominające witraże. Można się w nich dopatrzeć niezliczonych kształtów, postaci i potworów.

Tadeusz Topolski – fotografik, instruktor fotografii z Konina. Autor ok. 20 wystaw indywidualnych, uczestnik wielu przeglądów sztuki, w tym międzynarodowych. Laureat Kariatydy w kategorii twórca roku 2020 subregionu konińskiego.

Wernisaż godz. 18.00. Wstęp wolny.

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku