Milonga Piernikowa | LATO 2024
Muzyka i taniec

Milonga Piernikowa | LATO 2024

  • Wydarzenie archiwalne: 13.07.2024
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Gdy kwitną maki i zboża się złocą Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy z grupą Milonga Mercurio zaprasza na Milongę Piernikową – LATO! Milonga Piernikowa stała się jednym z największych i najcieplejszych spotkań z tangiem w Polsce. Od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo nie tylko z Polski. Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX wieku budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca. Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Wpadnijcie na artusowe parkiety – udostępniamy dla tancerzy całe II piętro – i dajcie się porwać! Na obecną edycję Milongi Piernikowej do selekcji muzyki przyjęli zaproszenie Dario Guisantes z Warszawy oraz Francisco Saura z Malagi (Hiszpania). Sobotnia Milonga Piernikowa będzie miała kontynuację w niedzielę (14 lipca) o godz. 12:00 również w Dworze Artusa – Piernikowe Południe. Gospodarzem muzycznym będzie Patxi Manez z Alicante (Hiszpania).UWAGA!

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00.

  • Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 10 zł przeznaczone dla nietańczących osób, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej. Zapraszamy Państwa o dowolnej porze w trakcie trwania wydarzenia, ale najlepiej przybyć w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie.

  • Obywateli Ukrainy zapraszamy do udziału bez konieczności zakupu biletu

  • Milonga Piernikowa Lato jest częścią Festiwalu Milong – szczegóły na stronie www.milonga.torun.pl


W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.A jeśli pragniecie jeszcze więcej tańca i spotkań przy tangu argentyńskim to zapraszamy do udziału w Festiwalu Milong, który wystartuje już w piątek 12 lipca. Rejestracja na Festiwal umożliwia nabycie wejściówki full-pass na wszystkie milongi – również Piernikową. Szczegóły na www.milonga.torun.pl Jeśli chcecie wziąć udział wyłącznie w Milondze Piernikowej (sobota wieczór – niedziela) tradycyjnie bilety możecie nabyć na tej stronie.

Źródło: Dwór Artusa