Logo partnera
Muzyka i taniec

Milonga Piernikowa | LATO 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 09.07.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Na progu wakacji Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy z grupą Milonga Mercurio zaprasza na Milongę Piernikową  LATO! Milonga Piernikowa stała się jednym z największych i najcieplejszych spotkań z tangiem w Polsce. Od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo nie tylko z Polski.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX wieku budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Wpadnijcie na artusowe parkiety – udostępniamy dla tancerzy całe II piętro – i dajcie się porwać!

Na obecną edycję Milongi Piernikowej do selekcji muzyki przyjęli zaproszenie cenieni w całej Europie Igoris Saburov z Wilna oraz Roberto Rampini z Mediolanu.

Sobotnia Milonga Piernikowa będzie miała kontynuację w niedzielę (9 lipca 2023 roku) o godzinie 12:00 również w Dworze Artusa – Piernikowe Południe. Gospodarzem muzycznym będzie Łukasz „Tango” Laskowski z Biskupic (k. Poznania).

UWAGA!

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00.

  • Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 10 zł przeznaczone dla nietańczących osób, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej. Zapraszamy Państwa o dowolnej porze w trakcie trwania wydarzenia, ale najlepiej przybyć w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie.

  • Obywateli Ukrainy zapraszamy do udziału bez konieczności zakupu biletu

  • Milonga Piernikowa Lato wraz z Milongami: Zodiakalna, Tu i teraz oraz Mercurio tworzy Piernikowy Tango Weekend – szczegóły na stronie www.milonga.torun.plŹródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39