Milonga Piernikowa | JESIEŃ 2023
Muzyka i taniec

Milonga Piernikowa | JESIEŃ 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 21.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Gdy przyroda pokryje się pastelowymi żółciami i czerwieniami Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy z grupą Milonga Mercurio zaprasza na Milongę Piernikową – JESIEŃ! Milonga Piernikowa stała się jednym z największych i najcieplejszych spotkań z tangiem w Polsce. Od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo nie tylko z Polski.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX wieku budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Już 21 i 22 października 2023 roku udostępniamy dla Was całe II piętro!

Na obecną edycję Milongi Piernikowej do selekcji muzyki przyjęli zaproszenie cenieni w całej Polsce Roberto La Barbera pochodzący z Palermo oraz Marek Mućko z Poznania.

Sobotnia Milonga Piernikowa będzie miała kontynuację w niedzielę (22 października 2023 oku) o godzinie 12:00 również w Dworze Artusa – Piernikowe Południe. Gospodarzem muzycznym będzie Mateusz Stach z Brzegu.

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00.
  • Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 10 zł przeznaczone dla nietańczących osób, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej. Zapraszamy Państwa o dowolnej porze w trakcie trwania wydarzenia, ale najlepiej przybyć w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie.
  • Obywateli Ukrainy zapraszamy do udziału bez konieczności zakupu biletu.
  • Milondze Piernikowej Jesień towarzyszą dodatkowe wydarzenia – szczegóły na stronie www.milonga.torun.pl
  • Podczas piernikowego weekendu Toruń zaprasza „za pół ceny”.


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

04
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

06
grudnia (środa), godz. 17:00

Klub na Podgórzu | Mikołajkowe warsztaty

09
grudnia (sobota), godz. 19:00

Mitch & Mitch | Koncert