Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Miejskie Lato: podbój kosmosu

  • Wydarzenie archiwalne: 06.08.2022
Miejsce:
Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
12:00-16:00 Mobilne planetarium
Zapraszamy na seans „Podróż do środka Galaktyki”, podczas którego porównamy naszą Ziemię do innych planet Układu Słonecznego i kilku większych gwiazd. Jak powstają nowe gwiazdy i gdzie jest czarna dziura? Jak wygląda nasza Galaktyka i jakie miejsce w niej zajmujemy?
Pokazy w godz. 12.00-16.00, co 15 minut, ostatni o godz. 15.45.
W pokazie może uczestniczyć jednocześnie ok. 25 osób.

12.00-14.00 Z książkami jest kosmicznie
Zapraszamy na interaktywny warsztat z książkami “Czytanie i Działanie”. Poznamy najlepszą literaturę dla dzieci i młodzieży traktującą o kosmosie, dowiemy się niezwykłych rzeczy, np.: Jaki jest tajny klucz do Wszechświata?, Jakie są początki Ziemi i Wszechświata, Co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej?, Gdzie w kosmosie można znaleźć diamenty?, Czy na innych planetach istnieje życie?, Jak wybitni ilustratorzy przedstawiają planety, komety i księżyce?, Jakie są nazwiska wielkich postaci związanych z kosmosem i jakie ich osiągnięcia oraz czy wśród tych postaci znajduje się Miecio z Konina? Popracujemy plastycznie, tworząc własne małe rakiety i wykonując makietę Układu Słonecznego. Posłuchamy też, nie z nagrań, dźwięków Kosmosu.

14:00-15:00 Kosmiczny Taniec
Tancerze ze studia tańca 5 Element zabiorą nas w podróż przez kosmos, prosto na Księżyc. W programie kosmiczny pokaz zespołu, solówki wg choreografii Magdaleny Przepierskiej i wspólny taniec wraz z uczestnikami, w trakcie którego będziecie mogli Księżycowego Kroku (Moonwalk). Wystąpią: Magdalena Przepierska, Weronika Kieca, Inez Czymek i Katerina Savan

15:00-16:00 Kosmiczne granie – mały instrument i wielki (Wszech)świat
Rodzinna nauka gry na ukulele, małym instrumencie, wiodącym do wielkich przygód. Zapraszamy rodziców i dzieci. Instrumenty udostępnimy, ale jeśli posiadacie własne – przynieście je.

15:00-18:00 Kosmiczne warsztaty
A w nich wraz z uczestnikami: 3…2…1… START! Zabawa. Nasza planeta jest w niebezpieczeństwie. Zanieczyszczenie środowiska i gazy cieplarniane mają coraz większy wpływ na życie ludzi. Młodzi naukowcy przygotowują się do podróży kosmicznej oraz eksploracji MARSA. Robot humanoidalny Sanbot przekaże dzieciom, jakie zadania będą mieli do wykonania, by pomóc chronić naszą planetę. Kreatywne budowanie, zbudujemy z klocków LEGO rakiety kosmiczne, Zbudujemy z klocków LEGO Education łaziki marsjańskie, z pomocą instrukcji zaprogramujemy roboty,
Na przestrzennej makiecie powierzchni Marsa przetestujemy mobilność łazików, Wykonamy kolorowe prace na wirujących niczym planety talerzach, efekty prac trafią do Waszych domów.

12:00-18:00 Stwórz własną planetę
Zapraszamy na warsztat plastyczny, na którym każdy uczestnik będzie mógł wykonać swoją planetę.

Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny, dzieci pod opieką rodziców

Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Park Kultury MŁYNY W BUDOWIE

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015