Miejskie Lato: dzikość w wielkim mieście – zwierzęta i rośliny
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  interdyscyplinarne

Miejskie Lato: dzikość w wielkim mieście – zwierzęta i rośliny

 • Wydarzenie archiwalne: 31.07.2022
Miejsce:
Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
W poszukiwaniu dzikości na Wyspie Młyńskiej wyruszymy tropem dzikich ziół, ptaków i dźwięków. Zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci z dziedziny botaniki, ornitologii i tańca przy dźwiękach instrumentów ludowych i muzyki pochodzącej z rejonu Krajny i Pałuk.

WYDARZENIA NA ZAPISY
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 lat wraz z opiekunem. Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn.

 • 12:00-13:00 Spacer botaniczny – Wyspa Młyńska
  W samo południe ruszymy tropem ziół miejskich porastających zielone tereny Wyspy Młyńskiej. Podczas botanicznego spaceru zbierzemy zioła, które posłużą nam do stworzenia dzikiego zielnika miejskiego. Opowieści o dzikości roślin zielnych w przestrzeni miasta.

 • 13:00 – 14:00 Dziki zielnik miejski
  Z kolekcji ziół zebranych podczas botanicznego spaceru na Wyspie Młyńskiej, wybierzemy dzikie okazy do wykonania zielnika. Do jego stworzenia użyjemy papierów recyklingowych. Każdy z uczestników zabierze ze sobą swój zielnik.

 • 14:00-15:30 Dzikie ptaki Bydgoszczy – Wyspa Młyńska
  Zajęcia poprowadzi ornitolożka – Monika Wójcik-Musiał z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”. Zabierze Was do krainy dzikich ptaków żyjących w Bydgoszczy. Opowie o dziobach, pazurach i skrzydłach, które umożliwiają ptakom przetrwanie i życie w mieście. Zapamiętajcie, jak wyglądają ich dzioby i pióra, bo już niebawem wykonacie podobne z papieru.


WYDARZENIA BEZ ZAPISÓW

 • 15:30 – 17:00 Dzioby i pióra
  Podczas zajęć wykonamy papierowe dzioby i skrzydła dzikich ptaków żyjących w mieście i tych, które mieszkają w wyobraźni. Ptasie stroje posłużą nam do odtańczenia dzikiego tańca przy dźwiękach muzyki zespołu Svahy.

 • 17:00 – 18:00 Dziki taniec
  Skocznymi rytmami pieśni i przyśpiewek z Kujaw i Pałuk powiodą Was dzikie ptaki do dzikiego tańca na tarasie. Zabawę poprowadzi zespół Svahy – muzyczki, które ukochały sobie grę na dawnych instrumentach: lirze korbowej, suce biłgorajskiej i bębnie obręczowym. Nie przejmuj się, jeśli nie masz ptasiego przebrania, możesz przyłączyć się do naszego ptasiego korowodu.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015