Logo partnera

„Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu” | Konkurs – hasło promocyjne

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6


W języku niemieckim słowo Hanse pierwotnie oznaczało grupę, wspólnotę, gromadę. Od XIII wieku słowa tego używano na określenie wspólnoty podróżujących kupców. Za formalne narodziny właściwej Hanzy uznaje się zjazd w Lubece w 1356 roku. W całej historii Hanzy jej członkami – niekiedy bardzo krótko – było w sumie 200 miast. Toruń należał do grupy miast, które uważane były za jej członków od początku i uczestniczył już w XIII wieku w tworzeniu wspólnoty.


W 1998 roku, podczas 19. Międzynarodowego Zjazdu Nowej Hanzy w Visby (Szwecja), Toruń stał się członkiem Związku Miast Nowej Hanzy. Związek Nowej Hanzy pozwala lepiej zrozumieć i akceptować odmienności kulturowe, obyczajowe, polityczne i społeczne narodów. Uczy tolerancji i wzajemnego poszanowania. Wzmacnia poczucie demokracji i pozwala korzystać z doświadczeń partnerów. Zbliża mieszkańców wschodniej i zachodniej części Europy.

Wymyślcie krótkie i chwytliwe hasło promujące zjazd miast hanzeatyckich i prześlijcie je za pomocą specjalnego formularza na www.artus.torun.pl, a najlepsze nagrodzimy voucherem na wszystkie usługi hotelowe w Copernicus Toruń Hotel o wartości 1000 zł do wykorzystania przez okres 12 miesięcy.


Nagrodzone hasło musi się wyróżniać oryginalnością formy, prostotą, kreatywnością, nawiązywać do tradycji hanzeatyckich lub/i do atrakcji i walorów Torunia, a także dobrze brzmieć w języku niemieckim i angielskim, gdyż będzie tłumaczone.


Zgłoszenia należy wysyłać w terminie od 28 września 2021 roku od godz. 15:00 do 5 października 2021 roku do godziny 15:00.


Wyłonieniem zwycięskiego hasła spośród nadesłanych zgłoszeń zajmie się specjalna komisja, w skład której wejdą:  • Ewa Gutmańska-Gralak (copywriterka, właścicielka agencji kreatywnej Ewenement i wykładowczyni akademicka)

  • Mariusz Składanowski (Szef Anteny Radio Gra Toruń)

  • Aneta Jadowska (polska pisarka fantasy, doktor nauk humanistycznych)

  • Edyta Grotek (językoznawczyni i tłumaczka języka niemieckiego, doktor nauk humanistycznych)

  • Maciej Doksa (tłumacz języka angielskiego)


Konkurs organizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta w Toruniu.
Artykuł „Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy w 2023 roku w Toruniu” | Konkurs – hasło promocyjne pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”