Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego (Szczecin). Korowód w Tęsknocie. Opór
Teatr / Kabaret

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego (Szczecin). Korowód w Tęsknocie. Opór

  • Wydarzenie archiwalne: 28.11.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego (Szczecin). Korowód w Tęsknocie. Opór (premiera; 80*)

Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego „TRUE" - Polski Teatr Tańca Tancerzy z niepełnosprawnościami / Laboratorium Idiomów i Idiochoreografii zaprezentuje premierę spektaklu Korowód w Tęsknocie. Opór. TRUE to pierwszy w Polsce zespół złożony wyłącznie z tancerzy z niepełnosprawnościami. W pracy artystycznej nie chodzi jednak o niepełnosprawność, lecz o sztukę. Najnowszy Korowód TRUE jest o nas, mówią twórcy przedstawienia, o każdym z osobna i razem wziętych, o naszych tęsknotach i stawianym oporze. Tęsknimy przecież za czymś, za kimś, do kogoś, do czegoś. Stawiamy opór czemuś, komuś. W narracji zarówno tęsknota, jak i opór stają się wielowymiarowe i wielopoziomowe poprzez bezpośredni udział widza i lustro tęsknoty-oporu.

Zobacz cały program festiwalu - kliknij link

rezerwacja na wszystkie wydarzenia Festiwalu od 2 listopada
tel. 501347402 lub mailowo stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com
od 3 listopada w kasie Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
bilety do nabycia także przed spektaklami
cena: 30 zł/ulgowy 25 zł/grupowy powyżej 10 osób 20 zł
Propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębianiu swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE to miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy zjawiska teatralne.

Organizator:

 

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40