Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: teatr niebopiekło (Bydgoszcz), Jestem. Tylko. Ja.
Teatr / Kabaret

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: teatr niebopiekło (Bydgoszcz), Jestem. Tylko. Ja.

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2022
Miejsce:
Teatr PolskiBydgoszcz, Al. Mickiewicza 2
teatr niebopiekło (Bydgoszcz), Jestem. Tylko. Ja. (70' PL)

Spektakl konsekwentnie wpisujący się w problematykę, z którą mierzy się teatr niebopiekło, dotykając kolejnej przestrzeni zła i zadając pytanie o jego źródło. Czy ideologia, każda, nie nosi w sobie zarodka zła? Czy dotarliśmy do momentu, w którym zło jest oczywistym narzędziem w ustanawianiu dobra? Czy istnieje granica, wartość, której człowiek w realizacji swoich pragnień, w wielbieniu siebie, autopromocji, w narcystycznym zrobieniu „czegoś wielkiego, czegoś naprawdę wielkiego" nie przekroczy? Bo jeśli jej nie ma, to co nas czeka? Pretekstem do powstania spektaklu stała się autentyczna historia, która w lipcu 2011 roku wstrząsnęła światem. Wtedy to Andreas Breivik dokonuje aktu terrorystycznego na norweskiej wyspie Utoya. Zabija 69 nastoletnich uczestników obozu młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy, jego ideowych przeciwników.

Zobacz cały program festiwalu - kliknij link

rezerwacja na wszystkie wydarzenia Festiwalu od 2 listopada
tel. 501347402 lub mailowo stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com
od 3 listopada w kasie Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
bilety do nabycia także przed spektaklami
cena: 30 zł/ulgowy 25 zł/grupowy powyżej 10 osób 20 zł
Propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębianiu swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE to miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy zjawiska teatralne.

Organizator:

 

 

Źródło: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Mickiewicza 2
85-071 Bydgoszcz
tel.: 52 339 78 18

Powiązane wydarzenia

10
czerwca (sobota), godz. 19:00

Komediantka

11
czerwca (niedziela), godz. 18:00

Komediantka