Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: Cosmino Productions (polsko-angielska grupa z Berlina), Heartburn
Teatr / Kabaret

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: Cosmino Productions (polsko-angielska grupa z Berlina), Heartburn

  • Wydarzenie archiwalne: 26.11.2022
Miejsce:
Teatr PolskiBydgoszcz, Al. Mickiewicza 2
Cosmino Productions (polsko-angielska grupa z Berlina), Heartburn (60', spektakl w jęz. polskim i angielskim, napisy PL)

Spektakl Heartburn jest wynikiem połączenia sił Rachel Karafistan i Kuby Pierzchalskiego z hiszpańską aktorką Evą Rufo i brytyjską artystką wizualną Jo Johnston. Na scenie staną dwie kobiety w obliczu prawdy o rozwiązaniu europejskiego marzenia egalitarnego. Gdziekolwiek nie spojrzą, świat jest nierówny: wieczorem w taksówce, na ławce na wsi, w parafii, w sali konferencyjnej, w domu. Opowiadają historie o aborcji, śpiewają o przemocy i tańczą o menopauzie. Pamiętają kłamstwa, które mówiono im jako dzieciom, i kwestionują nadzieję, że dla przyszłych pokoleń może być inaczej. Spektakl to humorystyczna i mocna perspektywa bycia kobietą w dzisiejszej Europie.

Zobacz cały program festiwalu - kliknij link

rezerwacja na wszystkie wydarzenia Festiwalu od 2 listopada
tel. 501347402 lub mailowo stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com
od 3 listopada w kasie Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
bilety do nabycia także przed spektaklami
cena: 30 zł/ulgowy 25 zł/grupowy powyżej 10 osób 20 zł
Propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębianiu swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE to miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy zjawiska teatralne.

Organizator:

 

 

Źródło: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Mickiewicza 2
85-071 Bydgoszcz
tel.: 52 339 78 18

Powiązane wydarzenia

31
marca (piątek), godz. 19:00

Komediantka

01
kwietnia (sobota), godz. 19:00

Komediantka

13
kwietnia (czwartek), godz. 19:00

Ameryka