Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: BlackNoise (Poznań), Przeraźliwe echo trąby ostatecznej albo Siedem obrazów spomiędzy światów
Teatr / Kabaret

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE: BlackNoise (Poznań), Przeraźliwe echo trąby ostatecznej albo Siedem obrazów spomiędzy światów

  • Wydarzenie archiwalne: 01.12.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
BlackNoise (Poznań), Przeraźliwe echo trąby ostatecznej albo Siedem obrazów spomiędzy światów (60*)

Tytuł koncertu nawiązuje do zapomnianego poematu wielkopolskiego reformaty, poety i kaznodziei Klemensa Bolesławiusza, który traktuje „czterech rzeczach ostatecznych", jakimi są: śmierć, sąd, niebo i piekło. W autorskiej interpretacji Jacka Hałasa echa te docierają do widza jeszcze z innych stron, sięgając zarówno do przedchrześcijańskiej wizji początku świata, jak i bardzo aktualnych zagrożeń ekologicznych i pandemicznych, przede wszystkim zaś opowiadając o sytuacjach i obszarach granicznych, przełomowych. Odwołują się do obrzędów przejścia związanych z przekroczeniem granicy między dwiema kategoriami społecznymi, z przechodzeniem z jednej fazy życia do kolejnej, ze zdarzeniami kosmicznymi, przejściem jednego roku w drugi, cyklem słonecznym i księżycowym. Wszystkie utwory oparte są na muzyce ludowej, ludowych legendach i podaniach, domysłach i fantazjach etnografów oraz artystycznej wyobraźni autora.

Zobacz cały program festiwalu - kliknij link

rezerwacja na wszystkie wydarzenia Festiwalu od 2 listopada
tel. 501347402 lub mailowo stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com
od 3 listopada w kasie Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
bilety do nabycia także przed spektaklami
cena: 30 zł/ulgowy 25 zł/grupowy powyżej 10 osób 20 zł
Propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębianiu swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE to miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy zjawiska teatralne.

Organizator:

 

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40