Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest 2022 | Finał warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest 2022 | Finał warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży

  • Wydarzenie archiwalne: 03.07.2022
Miejsce:
Dom Muz RudakToruń, Okólna 169
Przed nami kolejna odsłona familijnego Kina Rudaczek! Tym razem w ramach finału warsztatów odbywających się podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Po raz kolejny spędzimy wspólny niedzielny poranek z kultową animacją oraz kreatywnymi warsztatami! Starsi odbędą podróż w czasy dzieciństwa, młodsi poznają bajkowych towarzyszy swoich rodziców i dziadków. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was tym razem!

Bajkowe przedpołudnie rozpoczniemy przygodami pewnego sympatycznego kundelka. Próbując rozwiązać jakąś zagadkę lub komuś pomóc, potrafi podjąć się niemal każdej profesji. Gdy tylko zaistnieje potrzeba, ze strażnika podwórka zamienia się w budowlańca, detektywa, terapeutę czy strażaka. Wszechstronnie uzdolniony piesek jest prawdziwym skarbem dla pozostałych mieszkańców gospodarstwa. Ile warta jest bezinteresowna, przyjacielska pomoc?

Pozostając w kreatywnym nastroju, po seansie zajmiemy się artystyczną częścią planu! Tym razem przygotowaliśmy dla was grę terenową! Zainspirowani losami naszego psiego bohatera animacji, wyruszymy na warsztaty w poszukiwaniu śladów zwierząt. Jak na prawdziwych detektywów przystało, przydadzą się nam lornetki, lupy i inne szkiełka powiększające. Pora na przygodę! Zapewniamy, że będzie iście bajkowo, twórczo i rodzinnie – tego dnia wszyscy na moment cofniemy się w czasie!

Wydarzenie poprowadzą dla Was: Aleksandra Strzelec, Piotr Drozdowski.

Szczegółowe informacje: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl

14:00-21.00 | Seans filmu Marsjanin i turniej gry planszowej Terraformacja Marsa

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla Was tego dnia! W ramach wielkiego finału filmowych warsztatów wspólnie wyruszymy w podróż na Marsa! By wprowadzić się w odpowiedni nastrój, spotkanie zaczniemy seansem geekowskiego filmu, w którym ludzkość ratuje głównego bohatera z opresji, próbując sprowadzić go z czerwonego globu. Po seansie, o godzinie 17:00 rozpoczniemy turniej znanej i uznanej gry planszowej Terraformacja Marsa. W ramach nagród dla finalistów przygotowaliśmy gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”.

Wydarzenie poprowadzi dla Was: Fantastyczny Dom Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”.

Obowiązują zapisy pod adresem e-mail: andrzej.ziolkowski@artus.torun.pl

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu. Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest, partnerem warsztatów jest Centrum Kultury Dwór Artusa.

Źródło: Dwór Artusa