MFFA Animocje. Jak zostałem superłtrem, reż. Krzysztof Ostrowski, spotkanie z reżyserem
Wstęp wolny  /  Film

MFFA Animocje. Jak zostałem superłtrem, reż. Krzysztof Ostrowski, spotkanie z reżyserem

  • Wydarzenie archiwalne: 06.04.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
Serial opowiada losy dwójki bohaterów, Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka.

Krzysztof Ostrowski
Debiutował w połowie lat 90-tych na łamach magazynu Czas Komiksu. Jako twórca komiksowy i ilustrator publikował w wielu magazynach takich jak Playboy, Newsweek, Machina, Gazeta Wyborcza. Wydał pięć autorskich albumów komiksowych, w tym Narko do scenariusza Dany Łukasińskiej stworzone dla Krytyki Politycznej.
W 2002 roku, wraz z Adamem Badowskim zrealizował pierwszy teledysk  (Uważaj dla zespołu Cool Kinds of Death). W kolejnych latach realizował klipy między innymi dla T.Love, Jamal, Smolika i Korteza. Współpracował z Breakthru Films (jako animator i concept artist) i z CD Projekt Red (jako animator przy Wiedźminie 2 oraz soundtrack supervisor przy Cyberpunk 2077). Stworzył też aktualne logo firmy i murale na fasady siedzib w Warszawie i Los Angeles. Tworzył animacje dla MTV, Tv Kultura, do filmów Przemysława Wojcieszka. W latach 2002-2013 współtworzył (jako tekściarz i frontman) zespół Cool Kinds of Death. Pracuje jako wykładowca łódzkiej ASP i gościnnie na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 obronił doktorat z animacji w łódzkiej Szkole Filmowej. W 2021 ukończył prace nad autorskim serialem Jak zostałem Superłotrem.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40