Logo partnera
Sztuki wizualne

“METAFIZYCZNE MIEJSCA”

  • Wydarzenie archiwalne: 04.03.2022
Miejsce:
Galeria Sztuki WspółczesnejWłocławek, Miedziana 2
Na wystawie “Metafizyczne miejsca” zaprezentowane zostaną prace graficzne trzech artystek, które za pomocą metafory, historii i nauki rozpoczynają podróż po różnych obszarach Wszechświata.
Inspiracją dla całego przedsięwzięcia jest filozoficzne pojęcie - Metafizyka - opisane przez Arystotelesa jako „to, co po przyrodzie / ponad przyrodą”. Na ekspozycji będą prezentowane trzy źródła poszukiwań metafizyki: astronomia, sacrum i alchemia.

Karolina Zimna-Stelmaszewska w grafikach przedstawiających konstelacje i zjawiska astronomiczne, przybliży kształty jeszcze nieodkrytych miejsc we Wszechświecie.
Iryna Lavrushko w graficznych rekonstrukcjach architektonicznych porzuconych świątyń i kościołów odsłoni mistykę zapomnianych miejsc,.
Kimba Kerner pokaże porcelanowe rzeźby z rysunkami, łączącymi elementy ze Zwoju Ripleya (traktatu alchemicznego z XV wieku) z innymi tajemniczymi wizerunkami renesansowymi.

“Metafizyczne miejsca” to wystawa, która służy przekazywaniu wiedzy, tradycji i doświadczenia, ale jest też pewnego rodzaju grą i zabawą

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku