Maria Szurmiej „Malarstwo”
Sztuki wizualne

Maria Szurmiej „Malarstwo”

  • Wydarzenie archiwalne: 04.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Filia Dom Muz | PodmurnaToruń
Interesują was symetryczne formy? A może fascynuje abstrakcja wyrażana mocną kresą i nasyconą barwą? Regularne, porywające kształty będziemy mogli podziwiać podczas nadchodzącej wystawy malarskiej Marii Szurmiej! „…artystka tworzy prace wywodzące się z abstrakcji geometrycznej, bliskie opartowi. Obrazy pozbawione światłocienia, gdzie silne zestawy barw i kształtów układających się pod prostymi liniami w labirynty, przywołują na myśl metafizykę Franza Kafki. Maria Szurmiej w swoich dziełach raz jest liryczna, innym razem racjonalna. Jej prace emanują pięknem, szlachetnością i radością” – fragment recenzji Andrzeja Ściepuro, historyka sztuki i kustosza Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Już 3 lutego 2023 roku o godz. 18:00 przekonacie się w trakcie wernisażu wystawy „Malarstwo”, czy prawidła geometrii, mogą porządkować nasze wyobrażenia.
Maria Szurmiej – członkini ZPAP, absolwentka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1977 roku w pracowni profesora Stanisława Borysowskiego. Uczestniczka 40 wystaw zbiorowych oraz 9 indywidualnych. Wystawa czynna od 3 lutego do 25 lutego 2023 roku w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

11
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki