Mamy na wystawach – Dzień Matki w Młynach
Dla dzieci  /  Inne

Mamy na wystawach – Dzień Matki w Młynach

  • Wydarzenie archiwalne: 26.05.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Z okazji Dnia Matki zapraszamy do odwiedzenia naszych wystaw stałych „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz „Młyn-Maszyna”. Bilety w tym dniu będą w promocyjnej cenie 15 zł. 

„Węzły” to wystawa stała poświęcona miastu nad rzeką. Poznamy tu Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia ostatnich 170 lat przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Druga część wystawy poświęcona jest wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? Dowiemy się tu więcej o faunie i florze żyjącej w Brdzie, sposobach na oszczędzanie wody i polityce miasta zwracającego się frontem do rzeki.

W naszym centrum nauki na wystawie „Młyn-Maszyna” wcielicie się w role konstruktorów czy pracowników młynów. Przy użyciu współczesnych maszyn będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać… Które przedmioty mogą latać? Po co spiętrzamy wodę? Dlaczego młyńskie kamienie się grzeją? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na wystawie. Historia Młynów zainspirowała nas do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Na wystawie „Młyn-Maszyna” nie tylko go zobaczycie, ale przede wszystkim doświadczycie!

Serdecznie zapraszamy!


 

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 26.05.2024 r., „Młyn-Maszyna” od 12.00 do 18.30;  „Węzły” od 12.00 do 19.00
Czas trwania zwiedzania: „Młyn-Maszyna” – ok. 45 minut; „Węzły” – ok. 60 minut
Dla kogo? Dla wszystkich
Cena biletu: 15 zł
Bilety: kliknij tutajŹródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera