Mały Książe – wystawa interaktywna
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Film  /  Sztuki wizualne

Mały Książe – wystawa interaktywna

  • Wydarzenie archiwalne: 06.12.2022
Miejsce:
Kino CAMERIMAGEToruń, Rynek Nowomiejski 28
Tajemniczy las, migotliwe światełka, rozgwieżdżone niebo i dźwięki natury… Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE oraz Kino CAMERIMAGE zapraszają na wystawę, która przeniesie widzów do zaczarowanego świata Małego Księcia! Wystawa „Mały książę” to interaktywna ekspozycja ilustracji autorstwa Eliški Podzimkovej, której obrazy zaczną budzić się i poruszać jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Podczas dwutygodniowej podróży po Islandii, artystka zachwyciła się tamtejszą przyrodą. Odnalazła w niej wiele inspiracji do przygotowania nowego wydania książkowego Małego Księcia. W pracach Podzimkovej można odnaleźć impresje chwil spędzonych na wyspie oraz jej zapierające dech w piersi piękno.

Dzięki rozszerzonej rzeczywistości odwiedzający wystawę będą mogli ożywić jej elementy w aplikacji Artivive.

Ideą wystawy jest stworzenie magicznego świata Małego Księcia, który zachwyca nie tylko oczy, ale i pobudza pozostałe zmysły. Dzięki niej można zapomnieć na chwilę o codzienności i powrócić choćby na chwilę do czasów dzieciństwa – Eliška Podzimková.

Wernisaż wyjątkowej wystawy w Kinie CAMERIMAGE odbędzie się 6 grudnia o 17:00. W pozostałe dni, wystawa będzie dostępna w godzinach 11:00-16:00, aż do 23 grudnia. Wstęp jest bezpłatny.

Dodatkowo, w pierwszym tygodniu ekspozycji będzie towarzyszył pokaz animacji „Mały Książę” Marka Osborne’a z 2015 roku. Cena biletu na film to 12/15 zł.

Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

24
lipca (środa), godz. 17:00

Kino współczesne: „Civil War”

24
lipca (środa), godz. 19:10

GWIAZDY KINA: MADS MIKKELSEN – Na rauszu

25
lipca (czwartek), godz. 19:20

Kino współczesne: „Kod zła”

26
lipca (piątek), godz. 18:40

KINO POLSKIE – Wilczyca