Mały Festiwal Operetki Włocławek 2023
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Mały Festiwal Operetki Włocławek 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 16.09.2023
Miejsce:
Włocławek

Podczas koncertów i spektakli zostaną zaprezentowane dzieła światowego repertuaru muzycznego, ale także różne style i gatunki muzyczne.

Na Małym Festiwalu Operetki każdy znajdzie coś dla siebie! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

PROGRAM FESTIWALU:

14 września 2023 godz. 17:00
OPERETKA DLA DZIECI
Miejsce: Centrum Kultury “Browar B.”

Najpiękniejsze fragmenty z operetek, tańce oraz… czary!
“Operetka dla Dzieci” to unikalny projekt muzyczno-edukacyjny, który w przystępny, zabawny i ciekawy sposób odkrywa przed najmłodszymi słuchaczami magiczny świat operetki – nazywanej lekką odmianą opery. Gatunek ten, od kilku lat przeżywający w naszym kraju swój renesans, cieszy się ogromnym zainteresowaniem starszego pokolenia, pamiętającego złote czasy teatrów muzycznych.
To wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami i pięknymi kostiumami. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna i tancerki rodem z Persji. Sprawi, że nieruchomy stolik zaczynie fruwać nad estradą.

Po spektaklu dzieciom rozdawane będą operetkowe kolorowanki. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zorganizuje konkurs na najpiękniejsze prace, które zostaną nagrodzone niespodziankami.

16 września 2023 godz. 18:00
OPERA&MUSICAL na WYNOS!
Miejsce: Stary Rynek

Słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali!
Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami operowymi oraz songami musicalowymi.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

ORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE OPERETKA WROCŁAWSKA

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Miasto Włocławek

 Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

„Klimakterium… i już”

02
czerwca (niedziela), godz. 15:00–18:00

Dzień Dziecka z Browarem B.