Małgorzata Czyż: „Zawsze chciałam mieć Tu wystawę”
Sztuki wizualne

Małgorzata Czyż: „Zawsze chciałam mieć Tu wystawę”

  • Wydarzenie archiwalne: 06.08.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria Sztuki WozowniaToruń, ul. Rabiańska 20


 


Małgorzata Czyż: „Zawsze chciałam mieć Tu wystawę”


06.08–05.09.2021


wernisaż: 06.08 (piątek), godz. 16.00 / wstęp wolny


kuratorka: Joanna Gwiazda


 


Przygotowania do wystawy, projekty, opisy, scenariusze, decyzje. Zadowolenie lub nie. Słyszysz, że tak w życiu już jest, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Współpraca z galerią, krótka chwila, decyzja o byciu artystką. Powtarzasz jak mantrę, że pomimo różnych okoliczności „wszystko gra”. Masz pomysły; wiesz, gdzie chcesz trafić. Czasem ktoś decyduje za ciebie. Szykowanie wystawy, tytuł, który coś mniej więcej o niej mówi. Podoba się lub nie. Otwarcie, zamknięcie. Ciąg dalszy. Kto i jak trafia do galerii?


Postanowiłam uczcić własną wystawę właśnie na wystawie. Obecnie przecież celebruje się różne rzeczy. Wykorzystuję w tym celu kilka zabiegów, kilka działań, to, co jest już ustalone i utrwalone w kulturze masowej jako kanon postępowania podczas przygotowań do wszelkich „imprez”, na które wiele osób czeka całe życie. Wybieram i przetwarzam na potrzeby wystawy. (Małgorzata Czyż)


 


Małgorzata Czyż – urodzona w 1989 r. w Białej Podlaskiej. W latach 2011–2018 studiowała malarstwo (dyplom w pracowni prof. Lecha Wolskiego) oraz konserwację i restaurację sztuki nowoczesnej na WSP UMK w Toruniu. Studiowała także na Akademii Sztuk Pięknych w Palermo (2017). Ukończyła kurs technik teatralnych w zakresie scenografii w City Lit Collage w Londynie (2010). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017), Marszałka Województwa Kujawska-Pomorskiego (2019) i Miasta Torunia (2019). Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych.


  


 Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Galeria Sztuki Wozownia

ul. Poznańska 31
87-100 Toruń
tel.: 56 622 63 39