MALARSTWO, GRAFIKA, RYSUNEK DZIECI I MŁODZIEŻY Z KRAJÓW AMERYKI ŁACIŃSKIEJ
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

MALARSTWO, GRAFIKA, RYSUNEK DZIECI I MŁODZIEŻY Z KRAJÓW AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

  • Wydarzenie archiwalne: 04.08.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17

„Malarstwo, grafika, rysunek dzieci i młodzieży z krajów Ameryki Łacińskiej”

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski  17

4 sierpnia – 12 września 2023

Kolejną letnią propozycją Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka jest wystawa prac dzieci i młodzieży z krajów Ameryki  Łacińskiej. Już od 4 sierpnia w salach Galerii przy Rynku Nowomiejskim podziwiać będzie można prace z Argentyny, Brazylii, Chile, Ekwadoru, Kolumbii, Kuby, Meksyku, Paragwaju, Peru, Urugwaju i Wenezueli. Ponad 120 pokazanych na wystawie kompozycji malarskich, rysunków i grafik jest niezwykle barwnym i plastycznym opisem tego nieprawdopodobnie różnorodnego i egzotycznego dla nas rejonu świata. Obrazem jakże odmiennym od tego wyłaniającego  się z turystycznych folderów. Pulsująca życiem, rozmaitością tematów, bogactwem kolorów wystawa zachwyca dojrzałością prac, wyobraźnią i wrażliwością  plastyczną ich autorów. Ogromna rozpiętość wiekowa uczestników wystawy sprawia, że znajdziemy tu zarówno swobodną ekspresję najmłodszych (prace malarskie z Argentyny), jak i doskonałe warsztatowo realistyczne przedstawienia nastolatków (linoryty z Meksyku).

Wystawa, którą będzie można oglądać do 12 września jest propozycją dla każdego, kto nie tylko lubi podróżować, ale też podziwiając sztukę dzieci, jest zainteresowany ich barwnymi opowieściami o Ameryce Łacińskiej.Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.: 56 622 75 34