Logo partnera
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

„Magiczne Drzwi – Granice”

  • Wydarzenie archiwalne: 16.12.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Spektakl dla dzieci od 7 do 12 r.ż. | Obowiązują zapisy na spektakl na adres e-mail: piotr.drozdowski@artus.torun.pl | Liczba miejsc ograniczona | Brak miejsc - wszystkie miejsca zajęte

 W jaki sposób uczyć dzieci unikania zagrożeń płynących z Internetu? Jak skutecznie uwrażliwiać najmłodszych na umiejętne filtrowanie treści i przysłowiowe oddzielanie ziarna od plew? Jak budować w nich postawę świadomego użytkownika i poszukiwacza? Na te i inne pytania wyczerpująco odpowie nam spektakl Magiczne Drzwi – Granice w reżyserii Teatru Alelale.

Hania wraz z rodzicami i bratem po raz kolejny przeprowadza się do innego miasta. W związku ze zmianą środowiska i pozostawieniem dawnych przyjaciół zmuszona jest do komunikowania się z nimi za pomocą Internetu. Choć początkowo prym wiedzie rozsądek, dziewczynka stopniowo zatraca się w wirtualnej rzeczywistości. Kierowana ciekawością trafia na nieznaną dotąd stronę, która rozpoczyna niebezpieczną przygodę.

Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru żywego planu oraz teatru lalek z elementami animacji przedmiotem i zabawy formą. Dzięki interaktywnej formie przedstawienia dzieci z dużą łatwością opowiadają o odwiedzaniu nieprzystosowanych do ich wieku stron, a także zdradzają w jaki sposób usunąć historię przeglądanych stron, by uniknąć kontroli rodziców. Doświadczenie związane z licznymi pokazami Granicy dowodzi, że przedstawienie jest bardzo dobrym punktem wyjścia do dialogu na jakże trudny temat bezpieczeństwa w Internecie.

Spektakl został zrealizowany w ramach Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU i jak do tej pory został zagrany ponad 80 razy w szkołach w całej Polsce. Doświadczenie pokazuje, że wiele dzieci od najmłodszych lat znacznie przekracza granice bezpieczeństwa w sieci. Przedstawienie pełni rolę narzędzia diagnostycznego w kwestii zachowania się ich w przestrzeni internetowej.

Obsada: Karolina Kasprzak, Iga Jambor-Skupniewicz

Reżyseria: Teatr Alelale

Muzyka: Paweł GrajnertŹródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39