Maciek Tacher w Barze Od Nowa – koncert
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Maciek Tacher w Barze Od Nowa – koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 27.01.2023
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, który śpiewa i akompaniuje sobie na gitarze, wykorzystując looper do bogatego aranżowania swoich piosenek na żywo. Muzycznie porusza się między folk rockiem, americaną i piosenką poetycką. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, Tacher pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka usłyszeć można również utwory jego ulubionych songwriterów, np: Damiena Rice'a, Kurta Cobaina czy Grzegorza Ciechowskiego.

Maciek Tacher - wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Dawniej frontman pop-rockowego zespołu Manchester, z którym wydał trzy płyty, zagrał dziesiątki koncertów i festiwali (od Jarocina po Opole). Autor tekstów piosenek także innych artystów, m.in. przeboju "O Pani!" Grzegorza Hyżego. Wielokrotnie interpretował piosenki Republiki i Obywatela GC, występując w ramach toruńskich Dni Białej Flagi, na koncertach pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, czy w specjalnym odcinku “Szansy Na Sukces” poświęconym Republice. Jako artysta solowy Tacher grał już na jednej scenie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem z Raz, Dwa, Trzy, supportował Smolika/Keva Foxa i Darię Zawiałow. Pod szyldem wytwórni KAYAX/My Name Is New Tacher wydał dwie płyty: "Pudełko na buty" (2020) i "Zepsute pejzaże" (2022). Od 2021 roku współtworzy również z młodym warszawskim kompozytorem i producentem Patrykiem Banachem avant-popowy duet Ljos, w którym współkomponuje śpiewa i gra. Album "Songs For The Patient" tej formacji ukazał się jesienią (Agora Digital Music 2022). Najnowsze wydawnictwo solowe Maćka Tachera to indie rockowy singiel "Ptasiek" (Agora Digital Music 2022).
Wstęp wolny, Zachęcamy jednak uczestników do zabrania Biletów Narodowego Banku Polskiego z wizerunkiem króla Bolesława Chrobrego lub późniejszego władcy w celu zasilenia czarnej puszki.

Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Powiązane wydarzenia

15
czerwca (sobota), godz. 20:00

KALI / ZAPISKI Z LANDARY TOUR

17
czerwca (poniedziałek), godz. 20:00

Stand-up Tomasz Boras - program "Spisek przeciwko sobie"

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Granko z Ranko w Toruniu