LUXTORPEDA | OMEGA
Muzyka i taniec

LUXTORPEDA | OMEGA

  • Wydarzenie archiwalne: 06.11.2022
Miejsce:
Lizard KingToruń, Kopernika 3
Zapraszamy na specjalny koncert zespołu LUXTORPEDA promujący ich najnowszy album "OMEGA". Podczas tego wieczoru oczywiście nie zabraknie także starych, dobrze znanych przebojów!
_______________________________
BILETY w cenie przedsprzedaży (I PULA / 69 PLN) dostępne online oraz stacjonarnie:
▪Biletyna.pl: https://bit.ly/3Ht3cic
▪KupBilecik.pl: https://bit.ly/3QiFEk5
▪Ebilet.pl: https://bit.ly/3uJaaKO
▪Biletomat.pl: https://bit.ly/3z45tfX
▪Biuro Copernicana, ul. Żeglarska 10/14
▪Inf. Turystyczna, ul. Rynek Staromiejski

BILETY w cenie regularnej (III PULA / 89 PLN) w przypadku nie wyczerpania całej puli będą dostępne w dniu koncertu przy wejściu do klubu od godz. 18:00.
_______________________________
Rezerwacja stolików (bezpłatne):
▪ e-mail: lizardkingtorun@gmail.com
Bilety grupowe / rezerwacje:
▪ pod numerem telefonu: 668-963-904
_______________________________
Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność". Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012 r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku. Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali - Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki". W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 "światło dzienne" ujrzał 4 album zespołu "MYWASWYNAS". Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: "LuxLive 1" i LuxLive 2".

Skład zespołu:
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak - perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel - głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek - gitara, głos


Źródło: Lizard King

Klub Muzyczny Lizard King

ul. Kopernika 3
87-100 Toruń
tel.:56 610 67 39