LUBIMY TU BYĆ... I TWORZYĆ
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

LUBIMY TU BYĆ... I TWORZYĆ

  • Wydarzenie archiwalne: 19.05.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17

Lubimy tu być... i tworzyć” jest prezentacją ponad stu prac plastycznych dzieci i młodzieży z kilkunastu ośrodków województwa kujawsko – pomorskiego. Obok prac pochodzących z głównych, największych miast regionu na wystawie znaleźć można także te powstałe w placówkach mieszczących się w mniejszych ośrodkach, takich jak Gruczno, gdzie od wielu lat świetnie działa, prowadzona przez Łukasza Lewandowskiego Otwarta Strefa Twórcza, Świecie z jego Centrum Działań Plastycznych „Akademia” czy Białe Błota i działające tam Gminne Centrum Kultury. Na wystawie nie mogło oczywiście zabraknąć prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, czy uczestników zajęć w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Prezentowanym na wystawie kompozycjom malarskim, rysunkowym i grafikom towarzyszą mały formy rzeźbiarskie powstałe w Liceum Sztuk Plastycznych w Golubiu Dobrzyniu. Mamy nadzieję, że przygotowana przez toruńską Galerię wystawa spotka się z zainteresowaniem odbiorców i będzie kolorowym akcentem zbliżającego się Święta Województwa.

Wystawę można oglądać od 19 maja do 14 czerwca 2023 w siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17.Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii

25
lipca (czwartek), godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii

30
lipca (wtorek), godz. 10:00–11:30

Kolorowe lato w Galerii