Lotosowe notesy. Warsztat o składaniu papieru
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Lotosowe notesy. Warsztat o składaniu papieru

  • Wydarzenie archiwalne: 23.09.2023
Miejsce:
Galeria Miejska BWABydgoszcz, Gdańska 20

W powtarzalności można znaleźć rytm, który sprzyja skupieniu, uspokajaniu biegu myśli, kierowaniu ich do środka.
Warsztat skierowany jest do osób dorosłych i początkujących w zakresie technik składania papieru. Poznamy technikę składania papieru, która posłuży do przygotowania notesu przypominającego formę kwiatu lotosu. Lotosowe notesy są pretekstem do spotkania, oderwania od codzienności i skupienia na bardzo prostej aktywności. Spotkanie rozpoczniemy od krótkiej rozmowy na temat wystawy i notesów. Potem zajmiemy się wprowadzeniem do techniki pracy z papierem. Następnie wykonamy pierwsze próby, po czym przejdziemy do pracy z materiałem docelowym. Będziemy pracować cierpliwie i nieśpiesznie. Proponuję, żeby rezultat prac pozostał w galerii do końca wystawy.

Prowadzenie: Kinga Kowalczyk – Artystka ceramik specjalizująca się w ceramice herbacianej, głównie z porcelany. Łączy w swojej pracy ceramikę, rzemiosło artystyczne z projektowaniem i technikami graficznymi oraz fotografiką. Różnorodne motywy zdobnicze tworzy, inspirując się kulturą i przyrodą. Kształciła się w projektowaniu graficznym, typografii, grafice warsztatowej oraz rysunku i ilustracji od uznanych mistrzów fachu, m.in. Tony’ego Pritcharda, Wolfganga Weingarta, Petera Olpe, Pablo Auladella, Pablo Amargo, Isol Misenty, Ilgi Leimanis i Guy’a Noble’ i Nicoli Jaeggli.

Zapisy: danutamilewska@galeriabwa.bydgoszcz.pl lub telefonicznie 52 339 30 62 w godz. 8:30 – 15:00
Warsztaty są nieodpłatne i odbywają się w ramach Programu Rezydencji Artystycznych Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
tel.: 56 45 10 436