Literacki spacer po Bydgoskim Przedmieściu
Miłośnicy lokalnej historii, literatury i nieoczywistych opowieści o Toruniu będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Kulturalny hub Bydgoskiego Przedmieścia zaprasza mieszkańców na spacer literacki po jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic miasta.
Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godzinie 18:00. Uczestnicy spotkają się przy siedzibie Kulturalnego hubu Bydgoskiego Przedmieścia, skąd wyruszą w podróż śladami wybitnych poetów i pisarzy związanych z tą częścią Torunia. Trasa spaceru przybliży postacie Stanisława Witkacego, Stanisława Przybyszewskiego oraz Zbigniewa Herberta, ukazując ich związki z Bydgoskim Przedmieściem.
Przewodnikiem będzie Grzegorz Giedrys – dziennikarz, poeta i znawca lokalnej kultury, ceniony za barwne opowieści o historii miasta i jego mieszkańcach. Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy będą mogli odkryć literackie ślady ukryte w zabytkowej architekturze, cieniu starych drzew oraz historiach, które przez lata współtworzyły wyjątkowy charakter dzielnicy.
Organizatorzy zachęcają do zabrania wygodnego obuwia, otwartości na nowe doświadczenia i dobrego humoru.
Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna