<i>Listy miłosne sławnych par</i>, wystawa
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Literatura

Listy miłosne sławnych par, wystawa

  • Wydarzenie archiwalne: 14.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w ŻninieŻnin, ul. Sienkiewicza 4
Z okazji Dnia Świętego Walentego zapraszamy na wystawę pt. Listy miłosne sławnych par❤️
✒️Znajdziecie na niej pierwszy list miłosny z 1929 roku napisany przez Marcina z Międzyrzecza, listy Jana III Sobieskiego do Marysieńki, Zygmunta Krasińskiego do Delfiny Potockiej i wiele innych, które stanowią bezcenny przykład sztuki pisania listów zgodnej z obyczajami panującymi w danej epoce czy środowisku.
✉️ Natomiast z korespondencji współczesnych nam pisarzy i poetów z ich wybrankami serca dowiecie się m.in. jak kochał introwertyczny Sławomir Mrożek czy Wisława Szymborska, której listy do Kornela Filipowicza zawsze były pełne humoru i miłości.

❤️Warto odwiedzić naszą wystawę. Przystanąć choć na chwilę i przypomnieć sobie, jak to było w czasach, gdy zamiast skondensowanych w treści sms-ów czy wiadomości e-mail pisano listy, w których nadawca starał się jak najlepiej opisać swoje myśli i uczucia. Czasem poetycko, a czasem zwyczajnie ale zawsze słowami pełnymi miłości❣️

Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Sienkiewicza 4
88-400 Żnin
tel.: 52 302 05 16

Powiązane wydarzenia