Logo partnera
Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Lekcje muzealne

  • Wydarzenie archiwalne: 21.03.2023
Miejsce:
Muzeum FotografiiBydgoszcz, Karpacka 52
Celem zajęć jest popularyzowanie wśród najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy tradycji fotograficznych. Poprzez zapoznawanie się z klasycznymi technikami fotograficznymi pamięć o ich twórcach wciąż pozostaje żywa.

  • CAMERA OBSCURA – HISTORIA I WSPÓŁCZESNE ZASTOSOWANIA: Poznaj zasady działania camera obscura i podstawy fotochemii.

  • HISTORIA FOTOGRAFII W PRAKTYCE: Poznaj zasady analogowej techniki tworzenia obrazu, wykonując portret fotograficzny z użyciem repliki XIX-wiecznego aparatu.

  • ZNIKAJĄCE OBRAZY: Poznaj nietypowe sposoby tworzenia obrazów za pomocą światła, m.in. na pigmencie fosforescencyjnym.

  • Z WIZYTĄ U FOTOGRAFA – POZUJEMY DO ZDJĘĆ: Dowiedz się, jaką rolę w portrecie odgrywa światło oraz jak prawidłowo skomponować zdjęcie.

  • CYJANOTYPIA: Technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza, charakteryzująca się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez błękit pruski. Uczestnicy lekcji samodzielnie przygotują i naświetlą odbitki z przygotowanych materiałów.


Zapewniamy, że niezależnie od wieku, każdy uczestnik znajdzie interesujący go temat, doświadczy świetnej zabawy oraz zabierze ze sobą sporą dawkę wiedzy. Zapisy odbywają się za pomocą formularza: karta zgłoszeniowa na www.muzeumfoto.byd.pl.Termin rezerwowany jest po wysłaniu wypełnionego formularza pod adres: muzeumfoto@byd.pl
Czas trwania:90 minut

Źródło: Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz
tel.: 52 567 00 07