„LEKcja w teatrze” – cykl warsztatowych, teatralnych spotkań dla grup zorganizowanych w wieku od 5 do 15 lat
Dla dzieci

„LEKcja w teatrze” – cykl warsztatowych, teatralnych spotkań dla grup zorganizowanych w wieku od 5 do 15 lat

  • Wydarzenie archiwalne: 23.11.2021
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Uczestnicy trzeciego spotkania, pod nazwą „Pluszowy miś w teatrze”, bliżej zapoznają się z  pojęciem pacynki – lalki teatralnej.  Jak się ją „ożywia”?  Jakie są jej rodzaje? Jak ją wykonać? Na te pytania odpowiemy sobie w czasie warsztatów, które oprócz przekazania uczestnikom teatralnej wiedzy, dostarczą im wiele zabawy, m.in. w postaci zagadek i zadań aktorskich do wykonania na scenie.


Uczestnicy trzeciego spotkania, pod nazwą „Pluszowy miś w teatrze”, bliżej zapoznają się z bajką o Trzech niedźwiadkach i Złotowłosej. Będą również mieli okazję zobaczyć mini spektakl lalkowy na jej podstawie. Na spotkaniu poznamy pojęcie lalki teatralnej. Jak się ją „ożywia”? Jakie są jej rodzaje? Jak ją wykonać? Na te pytania odpowiemy sobie w czasie warsztatów, które oprócz przekazania uczestnikom teatralnej wiedzy, dostarczą im wielu zabaw, zagadek i zadań aktorskich do wykonania na scenie. Każdy młody człowiek skonstruuje samodzielnie misiową kukiełkę, która będzie miała możliwość opowiedzenia własnej historii w scenicznych realiach.


Informacja dla nauczycieli, instruktorów i opiekunów: zespół warsztatowy nie powinien przekroczyć 25 uczestników + max. 2 opiekunów. W zależności od kolejności zgłoszeń, zapisujemy grupę pierwszą chętną i dostosowując się do ram wiekowych dzieci lub młodzieży, realizujemy program zajęć. Zajęcia będą się odbywały w Salonie Hoffman zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią Covid-19. Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki, luźny strój, miękkie zmienne obuwie oraz wodę do picia.


Zespół warsztatowy nie powinien przekroczyć 25 uczestników + max. 2 opiekunów. W zależności od kolejności zgłoszeń, zapisujemy pierwszą chętną grupę i, dostosowując się do ram wiekowych dzieci lub młodzieży, realizujemy program zajęć. Zajęcia będą się odbywały w Salonie Hoffman zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią Covid-19. Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki, luźny strój, miękkie zamienne obuwie oraz wodę do picia.


Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych. Forma warsztatów jest dostosowana do wieku zgłoszonych uczestników. Koszt udziału to 7 zł/osoby. Brak wolnych miejsc.


Jesteś zainteresowany warsztatami teatralnymi – zapraszamy do kontaktu: 52 585 15 02 wew. 120 lub mailowo: wioleta.gorska-nowik@kpck.pl.


 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza