Laureaci Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego (ubiegłe edycje) – wernisaż wystawy
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Laureaci Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego (ubiegłe edycje) – wernisaż wystawy

  • Wydarzenie archiwalne: 01.12.2021
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
autor: Agata-Kohlerova

 

 foyer MCK

 

Laureaci Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego (ubiegłe edycje) – wernisaż wystawy

Wystawa czynna do 31 stycznia 2022


Wystawa prezentuje grafiki nagrodzone i wyróżnione we wcześniejszych edycjach Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego organizowanych przez Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Konkurs ten przeprowadzany jest od 2010 roku, na czerwiec przyszłego roku zaplanowane jest V Triennale, stąd pomysł uświetnienia tego małego jubileuszu wystawą przypominającą autorów uhonorowanych nagrodami w minionych latach. Ich prace były oceniane przez profesjonalne jury, złożone z artystów grafików, pedagogów wyższych uczelni z kraju i zagranicy. Ciekawi nas, wieloletnich organizatorów, możliwość ponownego obejrzenia grafik międzynarodowych laureatów z perspektywy czasu i skonfrontowania ich różnych postaw twórczych.


Intencją organizacji każdego z Triennale jest popularyzacja klasycznych technik grafiki warsztatowej w oparciu o dorobek artystyczny, przede wszystkim graficzny, patrona naszej szkoły. Tradycją jest, że w każdej edycji naszego Triennale proponujemy tematy zaangażowane społecznie i odnoszące się do problemów związanych z codziennością, zagadnieniami środowiskowymi i politycznymi. Nakłaniamy autorów chcących przysłać swoje prace, by w realizacjach odzwierciedlali przede wszystkim to, co ich inspiruje, wzbudza zainteresowanie, wywołuje emocje.


Nasze Triennale to konkurs graficzny skierowany nie tylko do uczniów liceów plastycznych, ale także do młodzieży pozostałych szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych, uczestników zajęć plastycznych domów kultury realizujących swoje talenty plastyczne w technikach graficznych opartych na powielaniu z matryc. Zależy nam również, aby poprzez kontynuację konkursu graficznego promować twórczość uzdolnionej artystycznie młodzieży.


Kuratorzy wystawy:


Ewa Gordon, Jarosław Nowak

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: +52 325 55 40