Logo partnera
Film

Kwiat wiśni i czerwona fasola – SZCZYPTA AZJI

  • Wydarzenie archiwalne: 06.10.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Sentarô (znany m.in. z „Mystery Train” Jarmusha, Masatoshi Nagase) jest właścicielem małego, podupadającego lokalu, w którym serwuje dorayaki – japońską przekąskę, składającą się z dwóch puszystych naleśnikowych placuszków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli (w wersji oryginalnej tutułowa „an”). Pewnego dnia, odwiedza go Tokue, starsza pani, która twierdzi, że ma pięćdziesięcioletnie doświadczenie w przygotowywaniu pasty an. Posmakowawszy jej smakołyku, bohater decyduje się zatrudnić ją do pomocy… W rolę staruszki wciela się Kirin Kiki, znakomita japońska aktorka, szerszej publiczności znana głównie ze współpracy z Hirokazu Koreedą.

Reżyserką i autorką scenariusza tej przepysznej i ciepłej produkcji jest Naomi Kawase, jedna z najważniejszych współczesnych autorek w kinie japońskim. Za wysmakowane i zmysłowe zdjęcia do filmu odpowiada Shigeki Akiyama.

Cykl: SZCZYPTA AZJI

Do październikowego programu dodajemy szczyptę fantastycznych produkcji azjatyckich. Na naszym ekranie pojawią się: chińska epicka saga rodzinna, pt. „Żegnaj, mój synu”, „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, czyli czuły japoński obraz Naomi Kawase oraz Południowokoreańska „Pieta” niepokornego Kim Ki-duka.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Nowomiejski 28
87-100 Toruń
tel.: 723 240 699

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 12:00

Przeminęło z wiatrem

21
kwietnia (niedziela), godz. 17:00

Sztuka życia według Wima Wendersa: Anselm

21
kwietnia (niedziela), godz. 18:45

Na samym dnie

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 17:00

Czerwone niebo

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00

Vincent musi umrzeć