Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol. 19. Źródliska z MODrzewiem.
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol. 19. Źródliska z MODrzewiem.

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2023
Miejsce:
przystanek autobusowy StomilBydgoszcz

18 listopada zapraszamy na wycieczkę pieszą do Źródlisk. Kto jeszcze nie zna tego uroczego fragmentu Puszczy Bydgoskiej, niech koniecznie uda się z nami na spacer, bo wiele traci. I straci, stracimy go wszyscy, ponieważ przez Źródliska będzie przebiegała trasa S10. Chodźcie zobaczyć, co niechybnie stracimy i jak niedorzeczne jest to rozwiązanie. Pożegnajmy wspólnie piękne Źródliska.

Spotykamy się o godz. 9.00 na przystanku Stomil. Ulicą Toruńską wędrujemy do ulicy Plątnowskiej, następnie Prądocińską do Żółtego Szlaku i nim dojdziemy przez Wypaleniska do Źródlisk. W Wypaleniskach też zobaczymy źródliska, trochę mniejsze. Trochę powędrujemy po ścieżce edukacyjnej i będziemy wracać do Bydgoszczy inną drogą.

Trasa wyniesie około 23 kilometrów.

Prosimy przygotować się odpowiednio do wyprawy: wygodne, nieprzemakalne buty, i strój odpowiedni do pogody. Zabierzcie przekąski i coś do picia.

Nazwa MODrzew to skrót od Monitoringu Obywatelskiego Drzew, czyli nowatorskiej działalności ekologicznej, którą zajmują się członkowie i członkinie stowarzyszenia. Przyjdź na spacer posłuchać, co jeszcze dobrego robią dla przyrody.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

"Skąd dokąd” (85')

dzisiaj
godz. 17:45

"Wielki Gatsby" (143')

dzisiaj
godz. 20:30

"Lęk" (96')

30
listopada (czwartek), godz. 15:45

"Lęk" (96')