Księżniczka Mononoke
Dla dzieci  /  Film

Księżniczka Mononoke

  • 23
    czerwca 2024 (niedziela), godz. 17:00
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke” przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa, mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przez zniszczeniem lasu. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura?

Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke” to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, uznawana za jeden z kamieni milowych współczesnej animacji. Film rozsławił kierowane przez Miyazakiego Studio Ghibli, zdobywając dla niego rzesze nowych fanów na całym świecie.

Film w wersji z polskim napisami zaprezentujemy w naszym kinie 7 i 23 czerwca.
Opis Gutek FilmŹródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:15

Do usług szanownej pani

20
czerwca (czwartek), godz. 17:00

Return to Reason

20
czerwca (czwartek), godz. 18:30

Trzy kolory. Czerwony

21
czerwca (piątek), godz. 20:20

Ruchomy zamek Hauru

22
czerwca (sobota), godz. 17:00

Mumia