Krzysztof Ostrowski (PL) - koncert
Muzyka i taniec

Krzysztof Ostrowski (PL) - koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 14.10.2023
Miejsce:
klub Mózg w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Parkowa 2

Krzysztof “Freeze” Ostrowski to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, czy praca w orkiestrze dętej. Sprawnie porusza się w obrębie różnych form muzycznych i gatunków. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym rozwiązaniom.

Razem z Mateuszem Wysockim Fischerle tworzy duet producencki IFS, który bardzo szybko przyciągnął swoim unikatowym brzmieniem uwagę najróżniejszych zawodników ze świata hip-hopu: raperów takich jak Prykson Fisk czy Kosi, z którym nagrali utwór na album „LOST ISOK” (Def Jam), wydawców (U Know Me Records), a nawet innych producentów, czego dowodem będzie instrumentalny album powstający we współpracy z DJ 600V. 

Występuje solowo, oraz w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach często związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. W 2018r. wspólnie z Kubą Ziołkiem powołał dożycia duet Clinamen, który to zadebiutował płytą “The tropism of spring” jesienią 2020r.

Nagrywał i występował m.in. z Tonym Buckiem, Grzegorzem Pleszyńskim (Transmemories), improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth, Piotrem Cisakiem, Sławkiem Janickim.

Więcej informacji na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

"Lęk" (96')

dzisiaj
godz. 21:00

"Skąd dokąd” (85')

29
listopada (środa), godz. 16:00

"Skąd dokąd” (85')

29
listopada (środa), godz. 17:45

"Wielki Gatsby" (143')