Krzysztof Herdzin Quartet na toruńskim „Jazzie w pałacu”
Teatr / Kabaret

Krzysztof Herdzin Quartet na toruńskim „Jazzie w pałacu”

  • Wydarzenie archiwalne: 15.09.2022
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
Już 15 września, podczas kolejnego koncertu cyklu „Jazz w pałacu” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, wystąpi Krzysztof Herdzin Quartet. Niewielu jest w Polsce artystów muzyków, mogących poszczycić się tak imponującym dorobkiem jak on. Na toruńskiej scenie, wraz z zespołem, zagrają utwory z albumu „The book of secrets”, który jest niezwykle osobistym i ważnym dziełem autora.

Krzysztof Herdzin to profesor doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, lider, dyrygent, producent i animator wydarzeń, obejmujących bez mała wszystkie gatunki muzyki. Laureat wielu nagród i wyróżnień jak Srebrny Medal "Gloria Artis", "Grand Prix" czy „Fryderyk”. Zdobył 19 Złotych Płyt i 9 tytułów „Aranżer Roku” w ankiecie Jazz Top.

Swoją działalność rozpoczynał w rodzinnej Bydgoszczy. Dynamiczny rozwój jego kariery spowodował, że działał i działa nadal w różnych segmentach rynku muzycznego i w każdym z nich jest postacią niezwykle cenioną. Dyrygował ponad 40 orkiestrami w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi z Polski, a także zza granicy. Szerszej publiczności jest znany również ze współpracy z czołowymi polskimi gwiazdami muzyki pop, od Ireny Santor poprzez Zbigniewa Wodeckiego po Annę Marię Jopek. Ma na swoim koncie ponad 200 nagranych płyt.

W Toruniu wystąpi w składzie:

  • Krzysztof Herdzin - fortepian

  • Marek Podkowa - saksofon tenorowy

  • Robert Kubiszyn - kontrabas, gitara basowa

  • Cezary Konrad - perkusja


Zespół zagra przede wszystkim utwory z płyty „The book of secrets” wydanej w 2019 r.,
w przededniu 50 urodzin Krzysztofa Herdzina. Sam artysta opowiada o płycie jako dziele dla niego bardzo ważnym i osobistym: Skomponowałem siedem utworów, ułożonych w zamkniętą, koncepcyjną opowieść w formie Księgi, opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to, kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Duch, Wszechświat, Wiara, Miłość, Czas - to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki.

Koncert Krzysztof Herdzin Quartet odbędzie się w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym przy ul. Żeglarskiej 8, w czwartek 15 września o godz. 19:00. Bilety na wydarzenie dostępne na stronie internetowej oraz w kasie teatru.

Bilety: https://teatrmuzyczny.torun.pl/1029/jazz-w-palacu-krzysztof-herdzin-quartet

Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Powiązane wydarzenia

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Hemar. Marchewka – próba generalizacji

22
czerwca (sobota), godz. 19:00

Hemar. Marchewka – próba generalizacji

28
czerwca (piątek), godz. 19:00

Paryski wieczór

29
czerwca (sobota), godz. 19:00

Paryski wieczór

30
czerwca (niedziela), godz. 18:00

Paryski wieczór