Krzysztof Daukszewicz | „Stare And Nowe” Program Autorski
Teatr / Kabaret

Krzysztof Daukszewicz | „Stare And Nowe” Program Autorski

  • Wydarzenie archiwalne: 08.03.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Już 8 marca 2022 roku zagości w Dworze Artusa Krzysztof Daukszewicz wraz z najnowszym, na bieżąco aktualizowany autorskim programem Stare And Nowe. W trakcie wydarzenia satyryk opisze i wyśmieje absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki.

Krzysztof Daukszewicz – satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 roku otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program Dookoła Wojtek, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 roku do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny Dziury na drodze oraz musical dla najmłodszych widzów – Dzieci taty Zeusa. W latach 1983-1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 roku otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę Cycek.
Od 1986 do 1990 roku był członkiem kabaretu Pod Egidą. Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku Przegląd. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis w 2009 roku. Od 2005 roku jest stałym gościem Szkło kontaktowe, emitowanego na antenie TVN24. Krzysztof Daukszewicz ma na swoim koncie również takie tytuły, jak: cykl Między Worłujem a PrzyszłozbożemHrabia, Wiedźma i CycekNibywiersze: ByłoniebyłoMeneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia oraz Pamiętnik IV Rzepy. Najnowsze jego książki to Tuskuland i zbiór publikowanych w miesięczniku Łowiec Polski felietonów, zatytułowany Prosto z ambony, autor książki Nareszcie w Dudapeszcie wydanej w 2020 roku oraz książka wydana z 2021 roku Meneliki nowe, …czyli wina Tuska i logika białoruska.


Bilety
60zł / normalny
Bilety dostępne również na

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39