Kosmiczne przyjęcie urodzinowe Mikołaja Kopernika
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Kosmiczne przyjęcie urodzinowe Mikołaja Kopernika

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 18.02.2023
Miejsce:
Toruń, Rynek Staromiejski
Wyjątkowa rocznica zasługuje na wyjątkowe obchody! W sobotę, 18 lutego o godzinie 15:00 na Rynku Staromiejskim odbędzie się niepowtarzalna impreza z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika! Złożenie symbolicznych prezentów jubilatowi, niesamowity koncert bębniarzy z grupy Bazarnik Drums i to, czego nie może zabraknąć na żadnej imprezie urodzinowej – pyszny tort dla zgromadzonych na rynku! Na takiej imprezie nie może Cię zabraknąć!

Wyjątkowa impreza urodzinowa


Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernikańskim – jest to dla torunian szczególnie ważny czas, ponieważ Mikołaj Kopernik pochodzi właśnie z Torunia! W związku z tym już w sobotę, 18 lutego odbędzie się niezwykłe przyjęcie urodzinowe. Tego dnia, o godzinie 14:15 na Rynku Nowomiejskiego uformuje się barwny pochód, który w towarzystwie ponad 4 metrowej figury słynnego astronoma wyruszy ulicami miasta w stronę Rynku Staromiejskiego. O godzinie 15:00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika torunianie i turyści będą mieli okazję złożyć życzenia urodzinowe jubilatowi, wpisując się na symbolicznej kartce urodzinowej.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla zebranych na rynku mieszkańców – do skosztowania będzie urodzinowy tort udekorowany astronomicznymi motywami. Jednym z elementów dekorujących tort będzie praca wyłoniona w konkursie plastycznym dla dzieci. Zgromadzeni podczas wydarzenia goście będą mogli również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem przy specjalnej ściance upamiętniającej 550. urodziny astronoma.

W trakcie wydarzenia przed mieszkańcami Torunia wystąpi zespół Bazarnik Drums pod kierownictwem Ryszarda Bazarnika – znanego perkusisty i bębniarza, który w swoim dorobku artystycznym posiada chociażby stworzenie największego bębna świata. Muzycy posługują się oryginalnymi, unikalnymi bębnami, o średnicy sięgającej nawet 160 cm, będącymi skrzyżowaniem: wielkich bębnów dawnej Rzeczypospolitej, pierwotnych afrykańskich technik tworzenia bębnów z wielowiekową tradycją wielkich japońskich Bębnów Taiko. Dźwięki rytualnych basowych tonów, które wydają takie bębny, słuchane są przez publiczność całym ciałem.

Pochwal się fotką z Kopernikiem

Urodziny słynnego astronoma będą idealną okazją do wykonania wielu ciekawych i niepowtarzalnych fotografii. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie na ulicach Zespołu Staromiejskiego pojawią się specjalne foto ścianki nawiązujące tematem do klimatu przyjęcia urodzinowego. Warto również wypatrywać nietypowego Kopernika, który pojawiać się będzie na ulicach.  Zachęcamy wszystkich do udostępniania wykonanych zdjęć w mediach społecznościowych z hashtagiem #partykopernika. Dajcie się ponieść fantazji i zaproście swoich znajomych na największą imprezę urodzinową w Toruniu.

Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 31.12

Krzywa Wieża w Krzywej Wieży

20
czerwca (czwartek), godz. 17:00

„Z gitarą na leżakach”

22
czerwca (sobota), godz. 15:00

„Z gitarą na leżakach”

23
czerwca (niedziela), godz. 15:00

„Z gitarą na leżakach”