Kosmiczna Galaktyka Kopernika: KONCERT: KOSMOFONIE - KONCERT NA WIOLONCZELĘ I MONOCTONE - IZABELA BUCHOWSKA I JAREK KORDACZUK
Muzyka i taniec

Kosmiczna Galaktyka Kopernika: KONCERT: KOSMOFONIE - KONCERT NA WIOLONCZELĘ I MONOCTONE - IZABELA BUCHOWSKA I JAREK KORDACZUK

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2022
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
"Kosmofonie" to wieloczęściowy utwór inspirowany zagadnieniami kosmologicznymi. Dźwiękowe obrazy związane z takimi tematami jak fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarna energia, kreowane są przez dwoje muzyków reprezentujących zupełnie odmienne, ale doskonale uzupełniające się muzyczne światy. Pierwszy z nich to świat instrumentów akustycznych, reprezentowany przez wiolonczelę. Drugi, to świat dźwięków elektronicznych, prototypowych instrumentów, eksperymentalny, reprezentowany przez instrument o nazwie "monoctone" (czytaj: monokton). Od czasu do czasu, do duetu dołącza także publiczność, która swoimi interaktywnymi działaniami, wyzwala zmiany w muzycznych obrazach kreowanych przez artystów. Podczas koncertu usłyszymy utwór skomponowany specjalnie na to wydarzenie. Publiczność będzie zatem nie tylko świadkiem, ale też współwykonawcą premierowego wykonania dzieła.

Koncert odbędzie się 30 września o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać wcześniej w kasie teatru lub bezpośrednio przed koncertem.

Wydarzenie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Powiązane wydarzenia

26
lipca (piątek), godz. 19:00

Jazz w pałacu: Anna Gadt Quartet

01
sierpnia (czwartek), godz. 19:00

Jazz w pałacu: Ilona Damięcka&Andrzej Olejniczak Duo

22
sierpnia (czwartek), godz. 19:00

Jazz w płacu: Grażyna Auguścik / NYC Session Trio

27
sierpnia (wtorek), godz. 19:00

Jazz w pałacu: Zbigniew Paleta