Kosmiczna Galaktyka Kopernika: KONCERT: KOSMOFONIE - KONCERT NA WIOLONCZELĘ I MONOCTONE - IZABELA BUCHOWSKA I JAREK KORDACZUK
Muzyka i taniec

Kosmiczna Galaktyka Kopernika: KONCERT: KOSMOFONIE - KONCERT NA WIOLONCZELĘ I MONOCTONE - IZABELA BUCHOWSKA I JAREK KORDACZUK

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2022
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
"Kosmofonie" to wieloczęściowy utwór inspirowany zagadnieniami kosmologicznymi. Dźwiękowe obrazy związane z takimi tematami jak fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarna energia, kreowane są przez dwoje muzyków reprezentujących zupełnie odmienne, ale doskonale uzupełniające się muzyczne światy. Pierwszy z nich to świat instrumentów akustycznych, reprezentowany przez wiolonczelę. Drugi, to świat dźwięków elektronicznych, prototypowych instrumentów, eksperymentalny, reprezentowany przez instrument o nazwie "monoctone" (czytaj: monokton). Od czasu do czasu, do duetu dołącza także publiczność, która swoimi interaktywnymi działaniami, wyzwala zmiany w muzycznych obrazach kreowanych przez artystów. Podczas koncertu usłyszymy utwór skomponowany specjalnie na to wydarzenie. Publiczność będzie zatem nie tylko świadkiem, ale też współwykonawcą premierowego wykonania dzieła.

Koncert odbędzie się 30 września o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać wcześniej w kasie teatru lub bezpośrednio przed koncertem.

Wydarzenie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

ul. Żeglarska 8
87-100 Toruń
tel.:56 678 75 18

Powiązane wydarzenia

28
stycznia (sobota), godz. 19:00

IMPRO - MUSICAL - TEATR: MUSI-CALL I SZABŁONKA

02
lutego (czwartek), godz. 19:00

JAZZ W PAŁACU: KUBA STANKIEWICZ TRIO

03
lutego (piątek), godz. 19:00

Gdzie Ci mężczyźni...

04
lutego (sobota), godz. 19:00

Gdzie Ci mężczyźni...