Kopernik oczami dziecka – wystawa plenerowa
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Kopernik oczami dziecka – wystawa plenerowa

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 13.02.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17
Nikt tak krytycznie i błyskotliwie nie charakteryzuje jak dzieci. Jak postać wybitnego astronoma widzi 5-latek, a jak 17-latek? Kreacje wizerunku Mikołaja Kopernika i wyobrażenia na temat jego działalności oglądać możemy przed Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

W naszej jednostce kultury przechowywane są prace dzieci z wielu lat zajęć. Ich tematyka jest bardzo różnorodna. Tym razem obiektem zainteresowań był Mikołaj Kopernik. To przedstawienia Kopernika, tradycyjne portretowe ujęcia oraz wizje na temat kosmosu. Na uwagę zasługuje szeroka gama zastosowanych technik plastycznych. Oprócz prac malarskich można zobaczyć, linoryty, grafiki. Autorami są dzieci i młodzież z Torunia i całej Polski. Najmłodsi artyści to dzieci w wieku wczesnoszkolnym, najstarsi to uczniowie szkół średnich.

Wystawa zaplanowana w terminie: 13-26 lutego 2023

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 10.06

DO ZOBACZENIA RAZ JESZCZE

dzisiaj
⟶ DO 12.06

GALERIA JAK SIĘ PATRZY

01
czerwca (sobota), godz. 11:30

WARSZTATY NA DZIEŃ DZIECKA

01
czerwca (sobota), godz. 13:00

WARSZTATY NA DZIEŃ DZIECKA