Kopciuszek
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Kopciuszek

  • Wydarzenie archiwalne: 30.10.2022
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
W Teatrze – 70 lat „Upartych”… Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na Jubileusz jednego z najstarszych, a najstarszego działającego bez przerw, Teatru Amatorskiego w Polsce – Teatru Ludzi Upartych. W ramach Jubieluszu wystawione zostaną trzy spektakle: Moralność Pani Dulskiej, Kopciuszek i Zemsta.

Wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, ale kto potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy? Jak wynika z przekazów historycznych, Kopciuszek towarzyszy nam już od ponad dwu i pół tysiąca lat! Najbardziej znane opracowania literackie tej opowieści są znacznie młodsze i pochodzą z XVII (Charles Perrault) i XIX (bracia Grimm) wieku. Wszystko to sprawia, że Kopciuszek jest tytułem rozpoznawalnym przez wszystkie dzieci na całym świecie.

Teatr Ludzi Upartych realizuje przede wszystkim spektakle dla młodzieży i dorosłych, ale ma w swoim repertuarze również przedstawienia dla dzieci, m.in. „Lokomotywę”, „Królewnę Śnieżkę”, „Krasnoludki są na świecie”, „Pchłę Szachrajkę” czy „Brzechwa dzieciom”. I właśnie Jan Brzechwa, wybitny poeta piszący również dla dzieci jest autorem tekstu, który posłużył nam do stworzenia naszego najnowszego spektaklu.

Mamy nadzieję, że najmłodsi widzowie znajdą w nim wszystko, czego oczekują idąc do Teatru. Będzie piękny, dowcipny, wierszowany tekst, będą kolorowe kostiumy, będą piosenki. Na scenie – oprócz tytułowej bohaterki – pojawią się: Macocha i jej córki: Haneczka i Kasieńka, Król, Królewicz, Wróżka, Herold i Dwórka. Pojawią się i sami widzowie, bo spektakl stworzy im możliwość bezpośredniego udziału w scenicznej akcji. Wierzymy, że dorośli także znajdą w tym przedstawieniu coś dla siebie. Tym bardziej, że wielu z nich chodzi na spektakle dla najmłodszych nie tylko dlatego, żeby towarzyszyć swoim pociechom.

Nie ma  się, Kochani, czego wstydzić. Wszyscy, bez względu na wiek, lubimy baśnie…

BILETY

Normalny:
30
Ulgowy:
20
Balkon
20
Bilety dostępne w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66 oraz w dniu przedstawień na jedną godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba  biletów ograniczona!
Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.: 54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota), godz. 16:00

PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW

02
grudnia (sobota), godz. 19:00

PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW

10
grudnia (niedziela), godz. 17:00

MIŁOŚĆ NIE Z TEJ ZIEMI