Konferencja Start-Up Bydgoszcz!
Informacje od Organizatora:
Zaczęło się ponad rok temu od chata GPT. Obecnie jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, co objawia się powstawaniem kolejnych narzędzi i aplikacji. Czy jesteśmy świadomi szans i zagrożeń, jakie ze sobą niosą? Rozmawialiśmy o tym roku temu na konferencji, teraz sprawdzimy co się zmieniło, w jaką stronę poszedł rozwój AI. Zapraszamy na dwa panele, podczas których przedstawiciele firm związanych z Bydgoskim Klastrem Informatycznym opowiedzą o swym postrzeganiu tej „cyfrowej rewolucji”.
Tematyka konferencji
Nie wiemy co przyniesie dalszy rozwój AI. Wiemy jednak, że zastosowane algorytmy cały czas się uczą, a kolejne edycje Chatu i innych nowo powstałych narzędzi będą lepsze od poprzednich. Skłania to społeczeństwo do zadawania coraz większej ilości pytań: w jakim kierunku rozwinie się ta technologia, czy sztuczna inteligencja zabierze mi pracę, czy gatunek ludzki nie stanie się zbędny? Na te i inne pytania odpowiedzą podczas konferencji prelegenci z bydgoskiego środowiska IT. Wskażą także, jak wykorzystują AI w codziennej pracy oraz przekażą dobre praktyki w tym zakresie.
Agenda konferencji:
17.00-17.05: powitanie gości
17:05-18:20 – Panel 1 – moderator: Michał Majcherek
Paneliści:
Adrian Iwanek, AI to nie tylko ChatGPT – o tworzeniu indywidualnych rozwiązań korzystających z AI
Janusz Marcinkowski, Architektura wiedzy w świecie rozszerzonej AI
Karolina Wilamowska, Obowiązki prawne związane z wdrożeniem systemów sztucznej inteligencji
Gabriela Gorzycka, AI – Puszka Pandory? Sztuczna inteligencja jako wyzwanie i szansa dla cyberbezpieczeństwa
Krzysztof Błaszkiewicz, Sztuczna inteligencja czy sztuczna świadomość?
18:20-18:30 – przerwa kawowa
18:30-20:00 – Panel 2 – Moderator: Aleksander Iżemski
Paneliści:
Arkadiusz Lewandowski, Co zmieniło AI w księgowości i administracji?
Sławomir Kulikowski, Zrównoważony rozwój przemysłu nowej generacji: wykorzystanie AI i VR do lepszego zarządzania emisjami CO2
Sinem Serap, Integrating AI and Human Cognition
Tomasz Porożyński, Przełamywanie barier językowych: jakie możliwości otwiera nam sztuczna inteligencja
Adam Kruszewski, Case Study z ciekawego obszaru AI – Computer Vision
Franciszek Budzbon, Niepromptowalne, czyli AI w budowaniu zespołu i procesów
Krzysztof Lubiszewski, Pralkomaty z Polski na podbój Europy – od lokalnego startupu do międzynarodowej ekspansji
20.00: matchmaking w gościnnych progach Spichrza Zbożowego
Informacje o prelegentach:
Michał Majcherek. Dyrektor Bydgoskiego Klastra Informatycznego, CEO w Grydsen LAB. Specjalizuje się w zarządzaniu i finansowaniu rozwoju organizacji. Od 11 lat koncentruje się na wspieraniu innowacyjności przedsiębiorstw. Pomaga znaleźć płaszczyzny porozumienia między nauką a biznesem, i dodatkowo zapewnić finansowanie tych procesów. Wykładowca akademicki, trener biznesu i broker innowacji. W swojej karierze zawodowej pracował w międzynarodowych korporacjach finansowych, w administracji publicznej oraz NGO, a także kierował zespołami pozyskującymi projekty UE na działania innowacyjne na łączną kwotę ponad 80 mln zł.
Aleksander Iżemski. Absolwent studiów magisterskich z zakresu sztucznej inteligencji na Politechnice Poznańskiej, specjalizuje się w sztucznej inteligencji, skupiając się na uczeniu maszynowym i przetwarzaniu języka naturalnego. Jego doświadczenie akademickie obejmuje publikacje, w tym analizę zastosowania metod uczenia ze wzmocnieniem w systemach e-learningowych oraz prowadzi wykłady na Politechnice Poznańskiej z wykorzystania narzędzi „Low code” i „No code” do tworzenia oprogramowania. Jest zaangażowany w rozwijanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w szczególności LLM.
Adrian Iwanek. Prezes Zarządu UniqSoft Coding Sp. z o.o. Programista z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu serwisów internetowych, aplikacji mobilnych i desktopowych. Pasjonat bezpieczeństwa informatycznego i użyteczności. Obecnie prezes UniqSoft Coding, zajmującej się tworzeniem wszelkiego rodzaju oprogramowania na indywidualne zamówienie i sprzedażą autorskich programów.
Janusz Marcinkowski. Atos, People Experience Domain Lead Atos Research Community – Janusz to doświadczony menedżer i konsultant innowacji, z ponad 20-letnim doświadczeniem w IT i biznesie. Pasjonuje się światowej klasy obsługą klienta, wykorzystując odwagę, wiedzę i technologię. W pracy koncentruje się na innowacjach i kreatywności biznesowej. W Atos, Janusz prowadził programy transformacji cyfrowej w sektorze energetycznym i telekomunikacyjnym. Jest też liderem Społeczności Badawczej Atos, badając Doświadczenia Ludzi.
Karolina Wilamowska. Wilamowscy Adwokaci Spółka Partnerska, adwokat, partner zarządzający – adwokatka, mediatorka Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej, gdzie kieruje zespołem Nowych Technologii w mediacji, trenerka, mentorka Fundacji Women in Law; zainteresowania zawodowe: prawo nowych technologii, prawo własności przemysłowej, ochrona danych osobowych, compliance i mediacje. Członkini stowarzyszeń branżowych, prelegentka na polskich i międzynarodowych konferencjach. Wyróżniona na liście 25 najlepszych prawniczek w biznesie przez Forbes Women w 2022 r.
Gabriela Gorzycka. Eviden, Global Cloud Security Lead – od kilkunastu lat związana z branżą IT, z czego większość czasu w obszarze cyberbezpieczeństwa. Obecnie przewodzi międzynarodowemu działowi dostarczającemu bezpieczeństwo chmury w firmie Eviden. Wygłaszała liczne prelekcje na temat cyberbezpieczeństwa na krajowych oraz międzynarodowych konferencjach i spotkaniach. W 2023 roku zdobyła tytuł CISM (Certified Information Security Manager) i została członkinią stowarzyszenia ISACA. Ponadto specjalizuje się w procesach ITIL, uzyskała tytuł eksperta ITILV3 oraz MPP ITIL 4. W 2021 i 2023 roku zdobyła tytuł „Strong Women in IT“. Od 2023 roku współpracuje z organizacją charytatywną „Women4Cyber“, gdzie jako mentorka stara się pomagać kobietom zaczynającym karierę w cyberbezpieczeństwie.
Arkadiusz Lewandowski.
CEO Altera sp. z o. o. Przedsiębiorca i finansista z wykształcenia, z zawodu i z pasji. Jest współzałożycielem i CEO Altera.co, w którym wspólnie z zespołem wykorzystując technologię cyfryzuje polski rynek usług księgowych pomagając jednocześnie przedsiębiorcom zobaczyć, zrozumieć i wykorzystać księgowość do zwiększania zysków ich firm. Altera poza informacjami o podatkach daje przedsiębiorcom dane finansowe niezbędne do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Arkadiusz podczas swojej kariery optymalizował, automatyzował i usprawniał procesy biznesowe i finansowe, dzięki czemu przedsiębiorcy i księgowi oszczędzają każdego miesiąca setki godzin żmudnej, powtarzalnej pracy i mogą dzięki temu wykorzystać czas na pracę kreatywną, a przedsiębiorcy – zyskują przewagę na rynku. Arkadiusz sprawił, że już w ciągu pierwszych 3 lat działalności Altera stała się najbardziej zaawansowaną technologicznie firmą w swojej branży oraz jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Altera już teraz zalicza się do 10% największych biur księgowych w Polsce.
Adam Kruszewski. CTO i Co-Founder RevDeBug. Pasjonat oprogramowania od czasów komputerów 8-bitowych. Płynnie posługuje się wieloma językami, choć tylko dwa mogą być użyte do komunikacji z ludźmi. Pomysłodawca opatentowanego w USA mechanizmu „czarnej skrzynki” dla oprogramowania.
Krzysztof Błaszkiewicz. Prezes Zarządu Blu Holding. Od 20 lat związany z branżą informatyczną, ponad 6 lat w branży bankowej, wcześniej praca dla przemysłu samochodowego dla takich firm jak Volvo, Mercedes, Delphi Automotive. Wykonywał realizacje dla takich instytucji jak NBP – Narodowy Bank Polski, Banki Spółdzielcze, KIR – Krajowa Izba Rozliczeniowa i PKO Bank Polski S.A. Realizował takie projekty jak: audyty bezpieczeństwa, oprogramowania, kryptografia, szyfrowanie danych, redundantne rozwiązania zabezpieczające dane na serwerach, systemy wysoko dostępne, wdrażanie bezpiecznych systemów pocztowych, obiegu dokumentów, CRM, ISO 9001, ISO 27001, GIODO, RODO migracja aplikacji i systemów serwerowych. Jego firma specjalizuję się w zarządzaniu serwerami, hostingiem serwerów dedykowanych, obsługą informatyczną firm, CRM, systemami kadrowo – księgowymi, systemami wspomagającymi zarządzanie firmą i bezpieczeństwem.
Sławomir Kulikowski. Atos, Head of Innovation – Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w IT, zarządza działem innowacji w Atos GDC Poland. Wspiera kulturę innowacji i wdraża w portfolio firmy najnowocześniejsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja, chmura i IoT. Od wielu lat aktywnie wspiera klientów w ich cyfrowej transformacji projektując rozwiązania i strategie na skalę globalną. Pracuje także nad doktoratem, w którym zgłębia temat dekarbonizacji przemysłu poprzez wykorzystanie mocy rozwiązań informatycznych.
Tomasz Porożyński. Eviden, Google Cloud Architect. Jest doświadczonym inżynierem i architektem chmury publicznej. W 2024 roku został wyróżniony jako Google Developer Expert oraz Google Champion Innovator. Prowadzi swój kanał YouTube, aktywnie uczestniczy w projektach Open Source i utrzymuje blog technologiczny, na którym promuje rozwój w duchu Cloud Native. Tworzy także rozwiązania łączące różne dziedziny sztucznej inteligencji, zwłaszcza przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i duże modele językowe (LLM). Udziela się jako prelegent, prowadzi wykłady i szkolenia na temat Chmury Publicznej, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców.
Krzysztof Lubiszewski. CEO Break&Wash. Pomysłodawca i Prezes Zarządu Break&Wash. Z wykształcenia mgr inż Logistyki. Związany od 2014 roku z branżą TSL jako zarządzający transportem.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji wypełniają formularz dostępny na stronie wydarzenia. Po rejestracji pracownik BARR potwierdzi drogą mailową rejestrację na konferencję.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 21.05.2024 r., godz. 17.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera