Koncert Zespołu Freygish Orchestra
Wstęp wolny

Koncert Zespołu Freygish Orchestra

  • Wydarzenie archiwalne: 16.10.2021
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w sobotę, 16 października 2021 roku o godz. 18.00 na koncert Zespołu Freygish Orchestra (CCLXXIII Koncert Pałacowy).

Freygish Orchestra wyłoniła się w roku 2016 z Miniorkiestry, toruńskiej kapeli klezmerskiej. Kontynuuje tradycje Miniorkiestry grając muzykę klezmerską, ale także rozszerza swoje zainteresowania na tradycyjną muzykę bałkańską, grecką i turecką. Wspólnym mianownikiem dla połączenia muzyki tych różnych kultur jest skala muzyczna używana równie często w każdej z nich, zwana po żydowsku freygish. Stąd nazwa zespołu. Wspólne są rytmy – np. w klezmer częste są bułgary i turkiszery. Wspólne bywają też melodie rozpowszechnione w basenie Morza Sródziemnego i przejęte przez klezmerów, jak słynna Miserlou.
Na koncert w Lubostroniu Freygish Orchestra przygotowuje muzykę grecką ze szczyptą tureckiej i bułgarskiej.

Zespół zagra w składzie: Marta Misiaszek – wiolonczela, Mariusz Barczak – trąbka, Mirek Bylicki – kontrabas i śpiew, Dawid Jankowski – klarnet, Mateusz Józefowicz – cajon, darbuka, tar i saz, Hubert Jóźwiak – gitara elektryczna, Bartosz Krajewski – skrzypce, Piotr Morzyński – oud i gitara, Paweł Szroeder – altówka.


Wstęp wolny!Źródło: Pałac Lubostroń

Pałac Lubostroń

Lubostroń
89-210 Łabiszyn
tel.:52 384 46 23

Powiązane wydarzenia

01
lutego (środa), godz. 10:00

Bal karnawałowy dla dzieci

02
lutego (czwartek), godz. 10:00

Bal karnawałowy dla dzieci

03
lutego (piątek), godz. 10:00

Bal karnawałowy dla dzieci